Lise tercihlerinde yüzdelik dilime mi yoksa puana mı bakılır?

Merhaba liselerin taban puanları ve yüzdelikleri açıklandı mı?
Merhabalar, MEB tarafından geçen sene liselerin kaç puan ve yüzdelik dilim ile aldığı açıklandı. Sizler için şurada düzenledik ve paylaştık. 👉 Lise Taban Puanları

Fakat bu seneye ait taban puanları ve yüzdelik dilimleri ancak tercihler tamamlanıp, sonuçlar açıklandıktan sonra belli olur. Çünkü her sene tercih eden adaylar değişir, liseler- kontenjanlar değişir, öğrenci profili değişir yani her şey değişir

Ben yukarıdaki mesajda %60 bilgisini; yeni açılan liseleri kontenjanları sınava giren aday sayısını gözeterek tahminde bulundum

Merhaba, MEB tarafından geçen sene liselerin kaç puan ve yüzdelik dilim ile aldığı açıklandı. Sizler için şurada düzenledik ve paylaştık. 👉 Lise Taban Puanları

Fakat bu seneye ait taban puanları ve yüzdelik dilimleri ancak tercihler tamamlanıp, sonuçlar açıklandıktan sonra belli olur. Çünkü her sene tercih eden adaylar değişir, liseler- kontenjanlar değişir, öğrenci profili değişir yani her şey değişir.

Ben yukarıdaki mesajda %60 bilgisini; yeni açılan liseleri kontenjanları sınava giren aday sayısını gözeterek tahminde bulundum.

Peki sizce erkan avcı lisesi(İstanbul) yüzdelik dilimi kaç olur? %22 küsur(genel) yüzdelikle girer miyim?

Peki sizce erkan avcı lisesi(İstanbul) yüzdelik dilimi kaç olur? %22 küsur(genel) yüzdelikle girer miyim?
Bu lisenin bilişim bölümünü istiyorsunuz anladığım kadarıyla Geçen sene %25,28 ile kapatmış. Bu lisenin bulunduğu ilçede 120 kişilik kontenjan azalması olmuş ayrıca 30 kişilik kız anadolu imam hatip lisesi açılmış. Bu noktada bu yüzdelik dilimde biraz daha ileride kapatır Yaklaşık olarak %23-%24 aralığında kapatacağını düşünüyorum

Siz de %22 ile girerseniz yüksek ihtimalle

Bu lisenin bilişim bölümünü istiyorsunuz anladığım kadarıyla geçen sene %25, 28 ile kapatmış. Bu lisenin bulunduğu ilçede 120 kişilik kontenjan azalması olmuş ayrıca 30 kişilik kız Anadolu imam hatip lisesi açılmış. Bu noktada bu yüzdelik dilimde biraz daha ileride kapatır yaklaşık olarak %23-%24 aralığında kapatacağını düşünüyorum.

Siz de %22 ile girerseniz yüksek ihtimalle.

Merhaba, izmirdeyim yüzdelik dilimim 70 yazdığım lisenin 65 bu liseye gidebilir miyim (gitmek istemiyorum zorla yazdım) lise adı: Konak mithat paşa mesleki ve teknik Anadolu lisesi.

Merhaba, izmirdeyim yüzdelik dilimim 70 yazdığım lisenin 65 bu liseye gidebilir miyim (gitmek istemiyorum zorla yazdım) lise adı: Konak mithat paşa mesleki ve teknik Anadolu lisesi.
Diğer liselerdeki kontenjan artışına göre %68 civarında kapatır bu sene yazdığın lise
Fakat %50 den daha düşük yüzdelik dilim ile alan liselerde hareketlilik farklı yönde olabiliyor
Matematik hesabına göre giremezsin ama neticede ne olacağı belli olmaz

Diğer liselerdeki kontenjan artışına göre %68 civarında kapatır bu sene yazdığın lise
Fakat %50 den daha düşük yüzdelik dilim ile alan liselerde hareketlilik farklı yönde olabiliyor
Matematik hesabına göre giremezsin ama neticede ne olacağı belli olmaz
Bu arada kontenjan da 30 yazıyor niye?

Sorunuzu anlamadım, 30 kişilik kontenjan açılmış.

Hocam diyorum ki kontenjan herkes 180 230 gibi yazmış ama benim dediğim lise de neden 30 kontenjan yazıyor? Üstelik hocam dediğim lise en düşük 24 ile almış geçen yıl en düşük ve 300 345 gibi puanı olan arkadaşlarım bile burayı yazdı. Umarım bu liseye girmem.

Hocam diyorum ki kontenjan herkes 180 230 gibi yazmış ama benim dediğim lise de neden 30 kontenjan yazıyor? Üstelik hocam dediğim lise en düşük 24 ile almış geçen yıl en düşük ve 300 345 gibi puanı olan arkadaşlarım bile burayı yazdı. Umarım bu liseye girmem.
Sonuç ne oldu ?

Yeni konular

Geri
Yukarı