Lise ve Üniversite Tarih konularını kapsayan Tarih kitabı önerisi

Sen okumak için kitap istemiyorsun, derslerimde yardımcı olsun diye istiyorsun. Ama mesela Şu Çılgın Türkleri alınca derslerinde yardımcı olmayacak. Çünkü eğitim sistemi ezber sadece. Alıver bir tarih kitabı oku. Ha bana sorarsan arkadaşların önerdikleri kitaplar çok güzel genel kültürünü de geliştirir.

Şimdi kusura bakma da yaşın olmuş 18 sen daha bu kitabı değil okumak konusunu bile bilmiyorsun. Geç kalmışsın bayağı.
Evet biraz geç kaldık. Ama ben okurken hem zevk hem de bilgi almak amaçlı okumak istiyordum.

Herkese teşekkür ederim bu kitapları yarın alacağım.

Turgut Özakman'ın kemikleri sızlıyordur şuan. Şu Çılgın Türkler ile başlamalısın bence.

Ayrıca Tarih çok kapsamlıdır, zevk almak istiyorsan eğer önce neye meraklı olduğunu öğrenmelisin.
Orta Çağ, Yeni Çağ, İlk Çağ, Roma, Selçuklu, Hun, Çin, Türk, Osmanlı vs. vs. hepsi ayrı konuları ve içinde bir çok anlatım tarzında kitapları olan seriler vardır. O yüzden bir yerden başlaman gerekiyor.

Başlayacağın yeri önerdik. Daha fazla geç kalmanı tavsiye etmiyorum.
(Turgut Özakman - Şu Çılgın Türkler)
http://www.idefix.com/kitap/su-cilgin-turkler-turgut-ozakman/tanim.asp?sid=MEOYWGNLIT8T26Q59JAB

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı