Lise yazılımı etkiler mi?

Tam aksine Fen Lisesi ders odaklı olduğundan, projelere katılma oranın azalacak tek derdin ders olacak. Ben 0, 81 ile Eyale Anadolu Lisesine gittim. Bu tip puanlı Anadolu Liseleri puandan çok yaptıkları projeler ile öğrencileri kendine çıkıyor. Mesela bizde B1 üstü İngilizcesi olan öğrencileri 10. sınıfta ücretsiz bir şekilde 2 haftalık yurt dışı öğretimine götürüyorlar. Sabırsızlıkla bekliyorum ben, B2 aldım sınavda. Sözün özü puanlı bir Anadolu Lisesi bak. Teknofest projesi için okul her sene 10.000 TL teşvik veriyor o senenin takımına mesela.
Bende böyle okul bakıyorum. Hacı Bektaş Veli Lisesin de web programcılığı yeri gördüm. Ama benim çevremde öyle liseler olacağını pek sanmıyorum.

Tam aksine Fen Lisesi ders odaklı olduğundan, projelere katılma oranın azalacak tek derdin ders olacak. Ben 0, 81 ile Eyale Anadolu Lisesine gittim. Bu tip puanlı Anadolu Liseleri puandan çok yaptıkları projeler ile öğrencileri kendine çıkıyor. Mesela bizde B1 üstü İngilizcesi olan öğrencileri 10. sınıfta ücretsiz bir şekilde 2 haftalık yurt dışı öğretimine götürüyorlar. Sabırsızlıkla bekliyorum ben, B2 aldım sınavda. Sözün özü puanlı bir Anadolu Lisesi bak. Teknofest projesi için okul her sene 10.000 TL teşvik veriyor o senenin takımına mesela.
B2 olman da iyi bu arada, özelden mi gitmiştin?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben validebağ fen lisesi’nde okuyorum ama yazılım olarak haydarpaşa lisesi derim.
Not: 0, 05 ile kaçırdım.

Benim de puanım VFL yetiyordu karşıda diye gidemedim yaw bu arada haydapaşanın yanında meslek lisesi varmış ora ile arada madde ticareti falan oluyormuş birlaç kişi böyle konuşuyordu.

Benim de puanım VFL yetiyordu karşıda diye gidemedim yaw bu arada haydapaşanın yanında meslek lisesi varmış ora ile arada madde ticareti falan oluyormuş birlaç kişi böyle konuşuyordu.

Kişilik önemli. Bey de olursun şey de.
Benim puanım da Beşiktaş Anadolu’ya yetiyordu ama karşıdaydı. Burak Bora da tutuyordu ama o da uzaktı.

Bulunduğum şehrin en iyi lisesinde okudum. İngilizce bilgisayar mühendisliği kazandım ve pişman olduğum tek yer keşke meslek lisesinde bilgisayar bölünü okusaymışım diyorum.

Bu sene LGS gireceğim. İlçemizde yeni açılan 2 güzel okul var. Geçen yıl 430 puan ile alan küçükçekmece fen lisesi. 380 puan ile alan hacı bektaş veli Anadolu lisesi var. Büyük ihtimal hacı bektaş veli tutturacağım. Ve bu lise çok güzel (internette videolarında var.). Yani arkadaşlar, yazılım için fen lisesi çok gerekli mi? Ailem benim ileride İstanbul'da üniversite okumamı istiyor. Eğer hiç olmadı özele vereceklerini bile söylüyorlar. Ben yazılım alanında bir meslek sahibi olmak istiyorum. Şu anlık hiçbir şey bilmiyorum yazılım ile ilgili. Bu sene sınavlarım olduğu için. Lise de kurs alıp öğreneceğim.

Ben proje imam hatipteyim, inan okulla alakası yok. YouTube'dan öğrendim yazılımı. Hatta 4 senedir yazılımla uğraşıyorum. Okuldan memnun muyum orası ayrı hiç girmeyelim:)

Dostum ben güzel sanatlar lisesi kazanmak istiyordum. Ki büyük ihtimalle kazanacaktım da; ancak son anda yetenek sınavını kaldırdılar üniversite için. Düşün, resim çizilecek okula, normal sınavla alıyorlar. Hani resim bilgisi, yeteneği, kalitesi vs hiç önemli değil. (kusura bakmayın hala daha sinirliyim şu sisteme.)
Bu yüzden güzel sanatlar sınavına hiç girmedim. Onun yerine özel bir anadolu lisesine gidiyorum. Senin de liseyi iyi bir okulda okuman daha yararlı olacaktır. Anladığım kadarıyla hiç yazılım bilgin yok. Sonradan bu fikrinden vazgeçebilirsin. O yüzden elinden geldiğince en kaliteli okullarda okumaya çalış. Bu alanda gelişmek için özel hocalar tutabilirsin. Eğer burs kazanabilirsen daha kaliteli eğitimlere katılabilirsin. Ama dediğim gibi, bu alanda hiç fikrin yoksa yaptığın tehlikeli bir tercih olur. Dışarıdan güzel gözükse de her mesleğin içinde sıkıcı bir yönü vardır.
Ama en sağlıklısı gidip bir rehber öğretmene danışman olacaktır. Forumlara değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı