Çözüldü Lise1'den üniversiteye kadar hangi yazılım dillerini öğrenmek yararlı olur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gazihan

Femtopat
Ben lise 1 geçeceğim ve yazılım mühendisliği okumak istiyorum. Üniversiteyi bitirince de animasyon stüdyolarında yazılımcı olarak çalışmak istiyorum.
Ama üniversite sınavına hazırlanırken 1-2 yazılım dilinde 4 senede profesyonelleşmek istiyorum. Sizce hangi yazılım dilinde profesyonelleşmeliyim giriş olarak?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Onun yerine lise 1’den üniversiteye girene kadar derslerine çalış çok iyi üniversitelere git (Boğaziçi, İTÜ) üniversitede 4 yıl boyunca birçok dilde profesyonelleş, hem mezun olur olmaz (iyi bir üniversiteden mezun olursan) sana köklü şirketlerden iş teklifleri gelebilir ya da bileğin sayesinde dolgun bir maaşla çalışabilirsin😁
Onun yerine lise 1’den üniversiteye girene kadar derslerine çalış çok iyi üniversitelere git (Boğaziçi, İTÜ) üniversitede 4 yıl boyunca birçok dilde profesyonelleş, hem mezun olur olmaz (iyi bir üniversiteden mezun olursan) sana köklü şirketlerden iş teklifleri gelebilir ya da bileğin sayesinde dolgun bir maaşla çalışabilirsin😁

Çözüm
Ben lisede çok yüklenilmemesi gerektiği taraftarıyım, ders çalışıp belirli en iyi mühendislik okullarına gitmeni öneriyorum. İlla ki öğrenmek istiyorsan da kendi yolunu seçmen lazım bizim burada sana yazılım dili önermemiz doğru değil.

Ben lisede çok yüklenilmemesi gerektiği taraftarıyım, ders çalışıp belirli en iyi mühendislik okullarına gitmeni öneriyorum. İlla ki öğrenmek istiyorsan da kendi yolunu seçmen lazım bizim burada sana yazılım dili önermemiz doğru değil.
Katılıyorum bende lise öğrencisiyim bilgisayar mühendisliği istiyorum inşaallah, şu an sadece derslerime yükleneceğim inşaallah, şimdi yazılıma başlarsan bırakamazsın merak edersin derslerini boşlarsın, dersine çalış zamanı gelince iyice öğrenirsin.

Dersleri ön planda tut, ama hem motivasyon hem de biraz bilgi birikimi olması için biraz zaman ayırabilirsin. Java, C# ikilisinden birini önerebilirim fakat istediğinden de başlayabilirsin. Zaten şu an öğrendiğin bir dil bundan 5 sene sonra hiç piyasada kalmamış da olabilir.

Geri
Yukarı