Lisede 2 zayıfla sorumluluk sınavı şart mı?

Mertali1997

Femtopat
Merhabalar,
9.sınıfa gidiyorum.1.dönem matematik ve coğrafyadan kaldım ama ortalama ile geçtim.
İkinci dönemdeyiz şu an bildiğiniz gibi ve yine aynı derslerden kalacağım gibi gözüküyor. Asıl sorum şu.
Ben 10.sınıfta veya 11-12'de matematik ve coğrafyanın sorumluluk sınavına girmek zorunda mıyım? Yoksa girmezsem bir şey olmaz mı?
Yardım edenlere teşekkürler.

Sorumluluk sınavı sadece Edebiyat dersinden kalırsan olur ya da belli bir sayıdan fazla dersten kalırsan diye hatırlıyorum. Ama o sayı 2 değil.

Sadece edebiyat dersinden sorumluluk sınavına giriyorsunuz.

Geçen sene fizik, kimya gibi derslerden kalınca da o derslerden giriyorduk ama. Degistimi acaba?

Okulda hocalara sorduğumda sadece edebiyat dersinden sorumluluk sınavına girildiğini söylediler.

Geçen sene fizik, kimya gibi derslerden kalınca da o derslerden giriyorduk ama. Degistimi acaba?E
Edebiyat zorunlu ana ders olduğu için edebiyattan kalırsanız giriyordunuz. Ama sizin zorunlu ana dersleriniz farklıysa onlardan girerseniz. Senin örneğin sayısalcılar için geçerli sanırım.
Ayrıca okul bölüm gibi şeyler değiştirirseniz o dersi önceden görmediğiniz için de sorumluluk sınavına girersiniz. Örnegin a lisesinden b lisesine geçtin ama b lisesinde Fransızca dersi var sen a lisesinde Fransızca dersi görmediğin için bunun sorumluluk sınavına girersin.
Ayrıca ben lisedeyken sadece Edebiyattı. Matematik dahil birkaç dersten kalmama rağmen hiç sorumluluk olmadı.

Okulda hocalara sorduğumda sadece edebiyat dersinden sorumluluk sınavına girildiğini söylediler.

Sanırım bu olay edebiyatı geçersen oluyor, edebiyati gecemezsen kaldığın derslerden girerken geçince siliniyor. Herkes farklı bir şey diyor adamakıllı yazı bile yok yanlış olabilir bu dediğim umarım dediğiniz gibidir.

Edebiyat zorunlu ana ders olduğu için edebiyattan kalırsanız giriyordunuz. Ama sizin zorunlu ana dersleriniz farklıysa onlardan girerseniz. Senin örneğin sayısalcılar için geçerli sanırım.
Ayrıca okul bölüm gibi şeyler değiştirirseniz o dersi önceden görmediğiniz için de sorumluluk sınavına girersiniz. Örnegin a lisesinden b lisesine geçtin ama b lisesinde Fransızca dersi var sen a lisesinde Fransızca dersi görmediğin için bunun sorumluluk sınavına girersin.
Ayrıca ben lisedeyken sadece Edebiyattı. Matematik dahil birkaç dersten kalmama rağmen hiç sorumluluk olmadı.

Baraj dersimiz edebiyat ondan geçiyorum amam matematik ve coğrafyadan kalacağım sanirim sorumluluk sınavına girmem gerekir mi?

Merhabalar,
Matematik ve coğrafya gibi derslerin bir sorumluluğu yok. Yıl sonu ortalamanız 50 ve üzerinde olması durumunda sınıfı geçersiniz. Ek olarak sorumluluk Edebiyat için var. Bazı bölümlerin alan dersleri de zorunlu ders olabiliyor. Kalma ve geçmeler de iki dönemin ortalaması baz alınarak hesaplanıyor. Basit aritmetik ortalama hesabı.

Geri
Yukarı