Lisede 2 zayıfla sorumluluk sınavı şart mı?

Böyle bir şey yok eskiden de yoktu. Ben lisede kaldığım dersler oldu (edebiyat hariç) hiçbirinden sorumlu olmadım.

Nasıl yok hocam geçen sene zayıfı olan arkadaşlarım teker teker sorumluluğa girdi. Madem dediğiniz gibi neden sorumluluk sınavları yapılıyor her dersin?

Yoksa bu sorumluluğa edebiyattan kalirsak mi giriyoruz?

Son düzenleyen: Moderatör:
@reinsy çünkü onlar pandemi nedeniyle geçtiği için öyle oldu. Pandemi sayesinde geçenler kaldığı tüm derslerden sorumluluk sınavına girdi. Devamsızlıktan kalanlar bir üst sınıfa geçirilmedi, onlar doğrudan kaldı. Arkadaş haklı, öyle bir şey yok. O sene de kalma ve geçmeler bir dönem nota göre belirlendi.

@reinsy çünkü onlar pandemi nedeniyle geçtiği için öyle oldu. Pandemi sayesinde geçenler kaldığı tüm derslerden sorumluluk sınavına girdi. Devamsızlıktan kalanlar bir üst sınıfa geçirilmedi, onlar doğrudan kaldı. Arkadaş haklı, öyle bir şey yok. O sene de kalma ve geçmeler bir dönem nota göre belirlendi.

Yani şimdi 50 ile geçsek ama 10 tane dersten kalsak girmiyor muyuz sorumluluğa?

Yani şimdi 50 ile geçsek ama 10 tane dersten kalsak girmiyor muyuz sorumluluğa?
10 tane dersten kalsan 50 ile geçemezsin zaten. Ben lise 3ken (4 yada 5 sene öncesi) matematik, fizik ve kimyadan kalmıştım. Sayısaldım ve sayısal derslerinin biyoloji hariç hepsinden kaldım birinci dönemde. Sorumluluk falan almadım. Takdir veya teşekkür belgesi alamıyorsun zayıf dersin olduğunda. 2. dönem sadece fizikten kaldım. Dönem sonu ortalamam 78 yada 79'du ama belge almadım. 12. sınıfta ortalamayı 81 yapıp tüm derslerden geçince belge alabilmiştim. Yani sorumluluk falan yok diğer derslere. Pandemide işler farklıysa onu bilemem.

Geri
Yukarı