Lisede aldığım uyarı cezası nerede?

ewer

Femtopat
Daha fazla  
Lisede saçma bir nedenle uyarı cezası yedim okulum çok disiplinli tırnak kontrolü bile yapıyorlar. Aslında tek ben gitmedim, sınıfça disiplinliğiz nedeni beden dersinden sonra forma giymediğimizdi. Öğretmen sınıfımdakileri uyarıyordu o günde ben ilk defa uymadım hoca hepimizi görünce aynı anda şansa gittim tamamen şansızlık neyse savunma falan aldılar uyarı vermişler. Yazılı e okuluma baktım ceza gözükmüyor. Annemim veli bilgilendirmesinden baktım gözükmüyor. e-Devlet'ten baktım yok öğretmenden bile baktım kınama listesinde yokum e-Okul'umu açtırdım öğretmenden ondan da gözükmedi.

Hiçbir ceza annemle müdüre gittiğimizde bana genelde 12.sınıfta siliyoruz oy çoğunluğuna göre bütün öğretmenler giriyor dedi sisteme girdi silinmez şu an dedi ancak 12. sınıfta girdide nerede gözükmüyor. Bir yerde hatta TÜBİTAK'ta görevlendirildim, tişörtüm basılıcak umarım ileride önüme çıkmaz. İleride bir başvuru yapacağım. Askeriye vb bir meslek önüme çıkarsa kötü olur. Bu sebeple karşımdaki sağlık mesleğe de nakil aldıramıyorum. Orada cezam silinmezse diye böyle kaldım bilginiz var mı? Böyle konularda ne yapmam gerek? Sizce düşüncceleriniz nedir?

Sınıfça disiplin verileni gerçekte hiç görmedim. Boş laf yapmışlardır. İyice gözünüz korksun diye de savunma yazdırmışlardır.

Ama öyle olmadığını, gerçekten disipline verildiğinizi düşünelim. Kınama almışsınızdır. Okulun arşivinde belgeler duruyordur. O kadar.
Üniversiteye gidiyorum. Askere gitmedim. Hayatım boyunca aldığım kınama cezaları karşıma çıkmadı.

Kodumun veletleri üstlerini giymiyorlarmış hoca da hep görüp kızıyormuş onlara o güde aynnnı haltı yapmışlar ben de ilk defa arkadaşıma uydum altımda da tek eşorfman vardı yani üstüm formaydı şansa hoca da artık nasıl bir imtihandan geçiyorsa hepimizi götürdü ona da bazen sinirleniyorum Kınama almadım sistemde gözükmüyor öğretmenden baktırdım bizim okulda e-Okul'a kınamayla başlıyor sisteme geçme öyle biliyorum bizim aldığımız sadece yazılı uyarı hoca bir şeyler söyledi bende biraz araştırdım yediğimiz yazılı uyarı öğrenci özlük dosyasında bulunurmuş sicil dosyasında bulunmazmış kınamadan başlar sanırım bizim okulda öyle o tutanaklarda olmasa okul değişitiricem karşı okula geçerdim kardeşimin yanında okurdum sağlık meslekte en azından okulda meslek öğreniyorsun boş boş en zor Anadolu liselerine gitmezdim ya bir de demezler mi 12 de anlarsınız ne demek istediğmizi iyi ki bu kurallar varmış hocam dersiniz diyorlar ya tırnak konturlümü adam olunuyormuş neyse başka okula geçsem o tutanak orada da silinirmi bilmiyorum silinirse orada saddece olduğum yerde silinmesi zorunlu olmasa gideceğim ama onu da bilmiyorum

Büyük ihtimalle sorun oluşturmayacaktır, onun dışında göz korkutma da olabilir.

Peşimden gelmese iyi olacak yoksa umurumda değil yarın bir gün karşıma çıkmasa iyi suçum tek eşorfman yani sınıfça gittik te ben ilk defa giydim onlada kurallara genelde uymuyorlarmış genelde veli çağırılıp uyarı verilmesi lazım ilk öyle yapıyorlar ama şans

@ewer, peşinden geleceğini sanmıyorum.

Yani o tutanaklar inşallah yırtılır mı yakılır mı ne oluyorsa olsunda gelecekte baktıklarında aa tutanak yemiş kıyafetten ötürü demesinler ya. Yemeden içmeden kesildim kaç gündür ne bir ders çalışıyorum ne bir kitap yüzü açıyorum. Yarın da sınavım var ve çalışmadım sinirden stresden. Rapor alacağım muhtemelen yoksa 0 alırım, durum bu.

Son düzenleyen: Moderatör:
@ewer, bir şey olmaz. Rahat ol, sınavına çalış. Yarın o sınavın canını oku gel, bekliyorum.

Tamam söz ama yarın gidemeyeceğim. Çalışmadım neredeyse ve hoca tekrar hazırlar bizim için. O zaman çıkarırım, peki sen gittin mi?

@ewer, bir şey olmaz. Rahat ol, sınavına çalış. Yarın o sınavın canını oku gel, bekliyorum.

Peki sisteme geçer mi uyarı cezam?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı