Lisede Almanca zorunlu mu?

Nasus31

Decapat
Daha fazla  
Ben 8.sınıf öğrencisiyim. Ve 3 dil biliyorum. İngilizce, Türkçe, İspanyolca. Lisede Almanca görmek zorunda mıyım? 4. dili öğrenmek zorlar mı?

Ben 8.sınıf öğrencisiyim. Ve 3 dil biliyorum. İngilizce, Türkçe, İspanyolca. Lisede Almanca görmek zorunda mıyım? 4. dili öğrenmek zorlar mı?

O liseden liseye değişiyor Anadolu lisesinde Almanca dersi olur ama meslekde İngilizce imam hatipde Arapça zorunludur.

Okuldan okula değişiyor. Mesela bizim okulda hem Fransızca hem Almanca var. İstediğini seçiyorsun. Ama genel olarak okullarda Almanca var sanırım.

Ayrıca 4. dili öğrenmenin zorlayacağını sanmam ve zaten sınavdan önceki gün çalışmak yetiyor Almanca adına.

Ama genel olarak okullarda Almanca var sanırım.

Evet, Anadolu liselerinde ikinci yabancı dil olarak Almanca öğretiliyor fakat liseden liseye bu durum değişebiliyor. Herkesin Almanca ve İngilizce bilmesi gerektiğini düşünüyorum, İngilizce bilmeden zaten olmuyor ve Almancayı yapabilen birisi diğer dillerin de üstesinden rahat bir şekilde gelebilir.

Sanırsam liselerin çoğunda Almanca dersi gösteriliyor ikinci yabancı dil olarak ama bu durum değişkenlik gösterir. Lisede Almanca'yi o dile hakim olacak kadar ogretmiyorlar. Temel ve basit şeyler anlatılıyor. Yani zorlanacak bir şey yok.

Bizde Almanca ve İngilizce vardı hiç sevmezdim. Allah'tan koca okulda sadece 1 Almanca öğretmeni vardı o da bizim dersimize girmezdi. Yani bizde zorunluydu.

Geri
Yukarı