Lisede bölüm seçimi

anon2834

Hectopat
Anadolu lisesine gidiyorum sözelim orta seviye, dilim iyi, sayısalım kötü. Sayısal düşünüyorum ama altından kalkabilir miyim bilmiyorum. Başkalarınında fikrine, tecrübelerine ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim.

Şimdiye kadar gördüğün matematik hiçbir şey olarak düşün. Nereye gidersen git bilmen gereken konular. Zamanından 11. sınıfa geçince benim sayısalım iyi olmasına rağmen ben bile zorlandım. Her dal zor. İstediğin mesleğe göre seçim yapmak en iyisi olacaktır. Her halükarda çok çalışmanız gerekiyor.

10. sınıf matematik sınavlarım vasattı, fonksiyonların ağırlıklı olduğu sınavdan 16 almıştım. Buna rağmen gittim sayısal alan seçtim. Şimdi son sınıfım, Apotemi fonksiyon sorularını rahatça çözebiliyorum. Ya da üst sınıflardaki sayısal konularını belki yapacaksın, hiç bir şey bilemezsin.

İstersen yaparsın. Zorlaman lazım. Ben çok çalıştım sayısal yapabilmek için. Sayısal dersler hem eğlenceli, hem önü açık bir alan. Daha çok iş imkanı var.

Şimdiye kadar gördüğün matematik hiçbir şey olarak düşün. Nereye gidersen git bilmen gereken konular. Zamanından 11. sınıfa geçince benim sayısalım iyi olmasına rağmen ben bile zorlandım. Her dal zor. İstediğin mesleğe göre seçim yapmak en iyisi olacaktır. Her halükarda çok çalışmanız gerekiyor.

Doktor kelimesini söylemenin verdiği his bile çok lüks olduğu için tıp düşünüyorum şu an.

Düzgün bir disiplinle çok iyi şeyler başarılıyor. Son 2 sene çalıştım çok da iyi geldi sonucum. Çalışkansanız kesin başarırsınız. Zekiyseniz ama çalışmıyorsanız hayallere güle güle.

Düzgün bir disiplinle çok iyi şeyler başarılıyor. Son 2 sene çalıştım çok da iyi geldi sonucum. Çalışkansanız kesin başarırsınız. Zekiyseniz ama çalışmıyorsanız hayallere güle güle.

Hiç çalışmadım denecek kadar az çalıştım ama şu andan itibaren çalışmaya başlasam şansım var mı?

Hiç çalışmadım denecek kadar az çalıştım ama şu andan itibaren çalışmaya başlasam şansım var mı?

Ben adam akıllı çalışmaya geçen Eylül başladım. Son sınıfım. Normalde 11. sınıfta 3 kaynak kapatmıştım. 1 TYT matematik, 1 problem ve 1 paragraf. Daha çok vaktin var.

Bölümden önce meslek seç. Bu dünyaya bir kez geliyorsun ve 50-60 yaşına gelip arkana bakıp ömrünün boşa geçtiğini düşünmemek için önce istediğin mesleği seç.

Ondan sonra çalışırsan en zor işi bile yapabilirsin, sadece kendine güven.

Yeni konular

Geri
Yukarı