Lisede ders çalışamıyorum

Ozzcan

Decapat
Merhaba. Bu yıl liseye başladım. Geçen yıla kadar her şey normaldi. Bu yıl tuhaf bir şeyler oldu. 1. dönem az da olsa çalışabiliyordum. Ama bu dönem çok az ders çalıştım. Çalıştığımı da anlamıyorum. Bir türlü odaklanamıyorum. Bu durum zaten fazla olan gelecek kaygımı iki katına çıkarıyor. Bir de o kadar isteksizlik var ki. Yarın sınavım olsa hiçbir şey yapmadan duracağım. Sanki elim kolum bağlanmış gibi. Lise çok zor ve ben aptalmış, aptallaşmış hissediyorum. Belki yüz yüze eğitim olsaydı her şey daha iyi olabilirdi. Sizde durumlar nasıl?

Bu arada 8. sınıftaki arkadaşlar fazla ümitlenmeyin ne yazık ki lisede rahatlamıyorsunuz. 🙁

Lisedeyseniz boşverin dersleri, üniversite sınavına çalışın. Önemli olan o. Hatta şimdiki aklım olsa açıktan bitirirdim liseyi. Hayatınızın çöpe atılmış en güzel 4 yılı...​
Ama üniversite sınavı için bu yıldan sıkı tutmam lazım. Mükemmel YKS sınavımız sağolsun.
Ben bunu yaşamıştım sanki 🤔 Birinden mi hoşlanmaya başladınız?

Aklınızı ciddi derecede meşgul eden şey neyse sorunun kaynağı orası. Odaklanmanızı engelliyordur.
Hayır. Birinden hoşlansam bile derslerime etki edeceğini sanmıyorum.

Merhaba. Bu yıl liseye başladım. Geçen yıla kadar her şey normaldi. Bu yıl tuhaf bir şeyler oldu. 1. dönem az da olsa çalışabiliyordum. Ama bu dönem çok az ders çalıştım. Çalıştığımı da anlamıyorum. Bir türlü odaklanamıyorum. Bu durum zaten fazla olan gelecek kaygımı iki katına çıkarıyor. Bir de o kadar isteksizlik var ki. Yarın sınavım olsa hiçbir şey yapmadan duracağım. Sanki elim kolum bağlanmış gibi. Lise çok zor ve ben aptalmış, aptallaşmış hissediyorum. Belki yüz yüze eğitim olsaydı her şey daha iyi olabilirdi. Sizde durumlar nasıl?

Bu arada 8. sınıftaki arkadaşlar fazla ümitlenmeyin ne yazık ki lisede rahatlamıyorsunuz. 🙁
8.sınıfım şu an...

Bakın diyorum ki, 4 yılın bütün derslerini kafanızdan silin ve sadece üniversite sınavına çalışın. Gerçekten ciddiyim, liseyle hiçbir şey kazanmıyorsunuz. Zaten ortaokulda öğrendiklerinizi görüyorsunuz. Bir de meslek lisesiyse yandınız. Aynı senaryoyu yaşadım ve 2. yılda okuldan ayrıldım.​

Geri
Yukarı