Lisede devamsızlık 5'i geçerse belge alınır mı?

Belge almakta sıkıntı yok artık da.
Özürsüz niye 9.5 yaptın, 1 seneni niye çöpe atacaksın? Niye riske atıyorsun böyle saçma sapan?
Özürsüz devamsızlık veli izin dilekçesi ile izinliye yani özürlüye çevirilebiliyor.
Ben lise 9.sınıfım 12.5 gün özürlü devamsızlık özürsüz 9.5 gün devamsızlık var belge alabilir miyim onu arastiriyorum. Ben hocaya 8.5 gün devamsızlık varken sordum alabilirsin dedi ama sınıfta kalmaya çok yakınsın dedi. Şimdi de dün okula gitmedim. Hastaydım rapor alamadım. Eskiden aldığım bacağım kirilmisti. Aldım onu kaybettim. Baktım e nabizdan gözükmüyor. Sordum hocaya belge alabiliyor muyuz diye. Evet alabilirsin dedi. Şimdi de 9.5 gün oldu Allah'ım kafayı yiyeceğim ya. Vallahi.
Özürsüz devamsızlık veli izin dilekçesi ile izinliye yani özürlüye çevirilebiliyor.

Ben lise 9.sınıfım 12.5 gün özürlü devamsızlık özürsüz 9.5 gün devamsızlık var belge alabilir miyim onu arastiriyorum. Ben hocaya 8.5 gün devamsızlık varken sordum alabilirsin dedi ama sınıfta kalmaya çok yakınsın dedi. Şimdi de dün okula gitmedim. Hastaydım rapor alamadım. Eskiden aldığım bacağım kirilmisti. Aldım onu kaybettim. Baktım e nabizdan gözükmüyor. Sordum hocaya belge alabiliyor muyuz diye. Evet alabilirsin dedi. Şimdi de 9.5 gün oldu Allah'ım kafayı yiyeceğim ya. Vallahi.
Özürsüz 5 günü geçtiğinde yani 5.5 bile olursa ve dönemi o şekilde bitirirsen isterse ortalaman 100 olsun yine de belge vermezler. Ha idaren seni seviyordur ya da öğrenciye kıyak/kayırma işlerini yapıyordur orasını bilemem. Normal şartlarda özürsüz devamsızlık 5.5 ve üzeri olursa ki senin üzerinde, velin okula gidip izin dilekçesi dolduracak. İdareyle velin görüşsün, onlar ne yapmanız gerektiğini zaten söyler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Belge almakta sıkıntı yok artık da.
Özürsüz niye 9.5 yaptın, 1 seneni niye çöpe atacaksın? Niye riske atıyorsun böyle saçma sapan?
Hocam hangi okulda okuyorsunuz acaba? Dediğiniz bilgi hatalı, özürsüz devamsızlık 5.5 ve üzeri olursa ve dönemi o şekilde bitirirsen belge alamazsın. Bunu bizzat arkadaşım yaşadı ve ben de yaşayacaktım ki veli izin dilekçesi hayatımı geçmiş senelerdeki gibi kurtardı.

Özürsüz 5 günü geçtiğinde yani 5.5 bile olursa ve dönemi o şekilde bitirirsen isterse ortalaman 100 olsun yine de belge vermezler. Ha idaren seni seviyordur ya da öğrenciye kıyak/kayırma işlerini yapıyordur orasını bilemem. Normal şartlarda özürsüz devamsızlık 5.5 ve üzeri olursa ki senin üzerinde, velin okula gidip izin dilekçesi dolduracak. İdareyle velin görüşsün, onlar ne yapmanız gerektiğini zaten söyler.

Birisi alırsın diyor, birisi alamazsın diyor tövbe estağfurullah. Ben özel lisede okuyorum.

Nasıl yani anlamadim ? Özel lisede okuyorum ben.
Özel lisede okuyorsan bunları neden kafana takıyorsun ki? Devlette okuyanların ilgilenmesi gereken bir mesele bu. Sen özelde okula hiç gitmesen bile seni bir şekilde geçirirler. İdareyle yine görüşün ama özel liselerde sınıfta kalma veya belge alamama gibi durumlar olmaz kolay kolay.

Hocam hangi okulda okuyorsunuz acaba? Dediğiniz bilgi hatalı, özürsüz devamsızlık 5.5 ve üzeri olursa ve dönemi o şekilde bitirirsen belge alamazsın. bunu bizzat arkadaşım yaşadı ve ben de yaşayacaktım ki veli izin dilekçesi hayatımı geçmiş senelerdeki gibi kurtardı.

İşte bende raporu kaybettim yoksa 9.5 gün özürsüz olmicakti e nabizdan gözükmüyor vallahi ben galiba belge almak için kavga edeceğim muhtemelen.

Özel lisede okuyorsan bunları neden kafana takıyorsun ki? Devlette okuyanların ilgilenmesi gereken bir mesele bu. Sen özelde okula hiç gitmesen bile seni bir şekilde geçirirler. İdareyle yine görüşün ama özel liselerde sınıfta kalma veya belge alamama gibi durumlar olmaz kolay kolay.

Ya bende işte araştırıyorum hep böyle az kaldı kafayı yiyeceğim... Kafama niyemi takıyorum? Belge veremeyebilirler.

Özel lisede özürsüz devamsizlikla sınıfta kalma var mı?

İşte bende raporu kaybettim yoksa 9.5 gün özürsüz olmicakti e nabizdan gözükmüyor valla ben galiba belge almak için kavga edecem muhtemelen

Ya bende işte araştırıyorum hep böyle az kaldı kafayı yicem .... Kafama niyemi takıyorum ????? La belge veremeyebilirler
Üslubunu koru öncelikle. Rapor almışsan ve kaybetmişsen aynı hekime gidip durumu anlatabilirsin. Özel okulda devamsızlık gibi bir şeyden sıkıntı çıkartacaklarını hiç sanmıyorum. Özele giden arkadaşımın devamsızlıkları bile işlenmiyor. Ha seninkiler işlenmiştir orası ayrı fakat çözüm bulurlar. Yazdıklarımda her şeyi açıklamışım zaten, dikkatlice oku anlarsın.

Üslubunu koru öncelikle. Rapor almışsan ve kaybetmişsen aynı hekime gidip durumu anlatabilirsin. Özel okulda devamsızlık gibi bir şeyden sıkıntı çıkartacaklarını hiç sanmıyorum. Özele giden arkadaşımın devamsızlıkları bile işlenmiyor. Ha seninkiler işlenmiştir orası ayrı fakat çözüm bulurlar. Yazdıklarımda her şeyi açıklamışım zaten, dikkatlice oku anlarsın.

Abim bak Allah razı olsun bir şey demiyorum eyvallah sağ ol da çok kafama taktım. Yok yaziyorlar bir de bizi ben diyelim ki şimdi 85.000'la takdir alıyorum. Vermezler mi belge? Benim abim mesleğe gidiyor 85.000 takdir alamadı belge alamadı.

Abim bak Allah razı olsun bir şey demiyorum eyvallah sağ olda çok kafama taktım yok yaziyorlar bir de bizi ben diyelim ki şimdi 85.000 la takdir alıyorum vermezler mi belge benim abim mesleğe gidiyor 85.000 takdir alamadı belge alamadı...

Anlamadığım birisi alırsın diyor birisi alamazsın diyor. Benim abim devamsızlığı vardı devlet lisesinde alamadı. Belge takdir belgesi almıştı bir ağladı. O yüzden ben de onu düşünüyorum. Herkese çok teşekkürler fikirleri için Allah razı olsun iste böyle konuşa konuşa her şey hallolur.

Özel lisede özürsüz devamsizlikla sınıfta kalma var mı?

Abim bak Allah razı olsun bir şey demiyorum eyvallah sağ olda çok kafama taktım yok yaziyorlar bir de bizi ben diyelim ki şimdi 85.000 la takdir alıyorum vermezler mi belge benim abim mesleğe gidiyor 85.000 takdir alamadı belge alamadı...

Anlamadığım birisi alırsın diyor birisi nah alırsın diyor benim abim devamsızlığı vardı devlet lisesinde alamadı belge takdir belgesi almıştı bir ağladı o yüzden bende onu düşünüyorum herkese çok teşekkürler fikirleri için Allah razı olsun iste böyle konuşa konuşa her şey hallolur...

Screenshot_2024-03-23-17-49-49-89_de22f3ade6026dcb33c315c7dc39e7bc.jpg

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-03-23-17-49-49-89_de22f3ade6026dcb33c315c7dc39e7bc.jpg
    Screenshot_2024-03-23-17-49-49-89_de22f3ade6026dcb33c315c7dc39e7bc.jpg
    57 KB · Görüntüleme: 9

Yeni konular

Geri
Yukarı