Lisede devamsızlık silinir mi?

Nöbetçi veya okul etkinliğinde görevli yazilirsa devamsizlik yapmamış gibi görünüyor bu biraz hocaların inisiyatifinde olan bir şey hala yapiyorlar mi bilmiyorum lise biteli 4 sene oldu.
Sonuç olarak silinmiyor. Nöbetçi veya okul etkinliği sebebiyle girilen devamsızlıklar da özürlü devamsızlık kategorisine giriyor. Nöbetçi olunan gündeki devamsızlık sayısal olarak bir şey ifade etmiyor, yani sizin de dediğiniz gibi devamsızlık yapılmamış gibi görünüyor.

Sisteme nöbetçi veya etkinlik olarak işleneceğini sanmam, bu işlemi yapan görevli müdür/müdür yardımcısı için de sıkıntı oluşturacaktır. Sonuçta bir öğrenci her devamsızlık yaptığı gün nöbetçi olamaz değil mi?

Sonuç olarak silinmiyor. Nöbetçi veya okul etkinliği sebebiyle girilen devamsızlıklar da özürlü devamsızlık kategorisine giriyor. Nöbetçi olunan gündeki devamsızlık sayısal olarak bir şey ifade etmiyor, yani sizin de dediğiniz gibi devamsızlık yapılmamış gibi görünüyor.

Hayır özürlü de olmuyor orada görünüyor ama özürlü ozursuz bir kategoriye dahil değil sayilmiyor orada sayilmamasi gerekiyor zaten adam okul tarafından etkinlikte yer alması için gorevlendirilmis veya nöbetçi olup okulda gelene gidene bakıyor neden özürlü sayilsin o gün okula gelmiş gibi görünüyor.

Devamsızlıklar silinebilir, ben lisedeyken sınıfta kalmamları için müdür yardımcısı bazılarinkini sildi, A4 kağıtları getirmeleri karşılığında sildi.

Hayır özürlü de olmuyor orada görünüyor ama özürlü ozursuz bir kategoriye dahil değil sayilmiyor orada sayilmamasi gerekiyor zaten adam okul tarafından etkinlikte yer alması için gorevlendirilmis veya nöbetçi olup okulda gelene gidene bakıyor neden özürlü sayilsin o gün okula gelmiş gibi görünüyor.

Nöbetçi olduğunuz gün e-Okul'un "özürlü devamsızlıklar" kategorisinde görünüyor, sadece devamsızlığı sayı olarak artırmıyor. İkimiz de aynı şeyi diyoruz zaten. Müdür/müdür yardımcısı her gün nöbetçi olmayan birini sisteme niye nöbetçi olarak girsin? Yarın bir gün bir şikayet olduğunda, müfettiş kontrolü olduğunda adama sorarlar "Bu öğrenci niye tüm devamsızlıklarında nöbetçi?" diye.

Devamsızlıklar silinebilir, ben lisedeyken sınıfta kalmamları için müdür yardımcısı bazılarinkini sildi, A4 kağıtları getirmeleri karşılığında sildi.

İşin prosedür kısmından bahsediyoruz, müdür yardımcınız prosedüre uymamış. Öğrenci gelmediyse gelmedi, gelmediği günün devamsızlığı prosedür olarak silinemez. Şikayet etseydiniz daha farklı sonuçlanabilirdi.

Konuya sonuç olarak, yasal bir şekilde devamsızlık silme diye bir şey yok.

Arkadaşlar, ilginiz için teşekkür ederim. Annem kardeşimin sınıf öğretmenini aradı ve konuştular. Araya öğretmeni girdi filan... Pazartesi silinecek devamsızlıkları. Şart olarak da keyfe keder okula gelmemezlik yapmasın dedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Müdür ve müdür yardımcıların kullandığı E-okul yönetim sistemi devamsızlığı işlendiği dönem içerisinde silme desteği vermekte fakat gerekçesiz böyle bir işlem yapılmamakta.

Geri
Yukarı