Lisede devamsızlık silinir mi?

rimexlz

Decipat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Geforce RTX 2080 - AMD RYZEN 7 3800XT - MSI MAG B550 - 16 GB RAM
Dostlar selam, kardeşim 9.sınıfa gidiyor ve devamsızlığı fazla. Bugün eve posta geldi, müdür yardımcısıyla görüşün böyle böyle diye. Annem kardeşimin müdür yardımcısıyla görüşürken rica etse devamsızlıklarının hepsi değil de bir kısmını silerler mi? Bundan sonra söz verdi devamsızlık yapmayacağına.

Not: Özürsüzü özürlüye çevirme demiyorum, direk devamsızlığı silmekten bahsediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar selam, kardeşim 9.sınıfa gidiyor ve devamsızlığı fazla. Bugün eve posta geldi, müdür yardımcısıyla görüşün böyle böyle diye. Annem kardeşimin müdür yardımcısıyla görüşürken rica etse devamsızlıklarının hepsi değil de bir kısmını silerler mi? Bundan sonra söz verdi devamsızlık yapmayacağına.

Not: Özürsüzü özürlüye çevirme demiyorum, direk devamsızlığı silmekten bahsediyorum.

Silme değil de nöbetçi görevli şeklinde yazarlarsa direk devamsızlık yapmamış gibi oluyordu önceden yapıyorlardı şu an yapılıyor mu bilgim yok malum biraz değiştirmişler sistemi.

Lise 9’da devamsızlıkların bir kısmının müdür tarafından silinebileceği konusunda net bir bilgi yok maalesef. Ancak, öğrencinin devamsızlıklarının silinmesi, okulun belirlediği politikaya ve prosedürlere bağlıdır. Genellikle, devamsızlıkların silinmesi için öğrencinin okul yönetimine bir dilekçe sunması gerekmektedir. Dilekçede öğrencinin devamsızlık sebepleri belirtilmeli ve okul yönetimiyle görüşerek çözüm önerileri sunulmalıdır. Devamsızlık sildirme öğrencinin durumuna bağlı olarak okula neden gelmediği göz önünde bulundurulur ve öğrencinin ailesi müdür yardımcısıyla konuşur. Eğer müdür yardımcısı kabul görürse devamsızlık sildirme işlemini yapabilir. Geri aklan detaylara burdan bakabilirsiniz.

Öğretmenin insafına kalmış. Rica edin, silebiliyorlar. Mudur yardımcısı benim yanlış girilen devamsızlığımı silmişti.

Özürsüzü özürlüye çevirme demiyorum, direk devamsızlığı silmekten bahsediyorum.
Adamına göre ya da olmuyor sanırım bilemiyorum, keşke 9.sınıfta daha yolun başında çok devamsızlık yapmasaymış. Benim 5 yıl önce 9.sınıfta 2,5 gün devamsızlığım vardı..

Hayır, devamsızlık silme diye bir şey yok. Ancak özürsüz devamsızlıklar özürlü devamsızlığa geçirilir.

Nöbetçi veya okul etkinliğinde görevli yazilirsa devamsizlik yapmamış gibi görünüyor bu biraz hocaların inisiyatifinde olan bir şey hala yapiyorlar mi bilmiyorum lise biteli 4 sene oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı