Lisede dil bölümü seçmek mantıklı mı?

IDenizI

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Seneye 11. sınıf olacağım ve bölüm seçeceğim. Sözel ile dil bölümü arasında kaldım. Ezberim iyidir, sayısalım kötü olduğundan eşit ağırlık ya da sayısal düşünmüyorum. İngilizceye biraz yatkınlığım var ve öğrenme hevesim de var. Ayrıyetten yazın babamın çalıştığı otelde çalışacağım, o zamana kadar İngilizcemi geliştirebilirim. Üniversitede tarih bölümünü okumak istiyorum fakat dil bölümü önüme engel olur mu onu da bilmek istiyorum.

Tarih okumak istiyorsan dil okumanın anlamı ne? Dil alanı İngilizce öğren diye değil, bildiğin İngilizceyi üst seviyeye çıkar diye var. Aynı şey diğer alanlar için de geçerli.
Tarih sözel puan türüyle alıyor. Üniverite sınavında çözeceğin İngilizce senin tarih bölümüne girmene gram fayda sağlamaz.
Şu anki sistemde dil okuyup Tarih tercihi yapabiliyor olsan da sözel eğitimi almadan bunu yapmak bence çok saçma.

Üniversitede ne okumak istediğine göre tercih edebilirsin. İngiliz Edebiyatı okuyorum, ilgin yoksa bulaşma derim. Sanılanın aksine dil kolay değil. İngilizce Öğretmeni olmak isterim veya Tercümanlık yapmak isterim diyorsan seçebilirsin tabii.

Mantıksız. Dil bölümünü seçmektense babanın otelinde çalışıp ingilizce konuşmanı daha çok geliştirebilirsin (akademik olarak hiç bir şey katmaz). Sen sözel sınıf tercih etmelisin ki sözelciler zaten Tarih/Coğrafya fulleyip farklarını edebiyat ya da matematikte koyuyolar. TYT'de matematiğini arttırıp sözelde de edebiyat farkını koyman lazım iyi bir tarih bölümü için.

Mantıksız. Dil bölümünü seçmektense babanın otelinde çalışıp ingilizce konuşmanı daha çok geliştirebilirsin (akademik olarak hiç bir şey katmaz). Sen sözel sınıf tercih etmelisin ki sözelciler zaten Tarih/Coğrafya fulleyip farklarını edebiyat ya da matematikte koyuyolar. TYT'de matematiğini arttırıp sözelde de edebiyat farkını koyman lazım iyi bir tarih bölümü için.
Dil için de aynısı geçerli hocam farkı matematik belirliyor. Bir sürü kişi için zor olan bir şeyi siz iyi yapabiliyorsanız, bu sizi normal olarak herkesin yaptığı şeyi yapabilmeye göre daha fazla insanların öne geçiriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı