Lisede dil bölümünü seçmek

Dil'e ilgin varsa kesinlikle dil bölümü seçmelisin. Biri istiyor diye sakın seçme. Şu an İngiliz dili ve edebiyatı bölümündeyim bölümüm zor diye okulu bırakan çok sınıf arkadaşım var. Sevmiyorsan ve çalışmayacaksan hiç seçme dil bölümünü. Benim dile yatkınlığım var dersen kesinlikle seç çok faydası olur sana.

Bakın ben size kendimi şöyle izah edeyim.

Geçenlerde babam ile karşılıklı otururken bir anda İngiltere'deki yakın akrabamız babamı aradı amca nasılsın falan filan sordu babamda güler yüzli bir adam çok da güzel sohbet ettiler neyse bir anda konu bana geldi baktım akraba bana İngilizce öğrenmemi söyledi neyse sonra uzun bir görüntülü aramadan sonra konuşmayı bitirdik sonra babam beni yanına çağırıp "bak oğlum ben sana açık açık söylüyorum görüyorsun ülke gençlerinin hallerini etraf boş mezunlarla dolu resmen artık sadece gençler değil eline fırsat geçen herkes bu ülkeden gitmek istiyor bak burada üniversite okuyacaksın ben sana söyleyeyim %90 işsiz kalacaksın benden sana öneri şimdiden kendini İngilizce için hazırla dili öğren sen öğrendikten sonra ben seni burada tutmayacağım seni yurt dışına yollamayı düşünüyorum" abi var ya çok iyi dedi resmen ki ben yaklaşık 1 yıldır sürekli Avrupa, Amerika ile ilgili rüyalar görüyorum sürekli benim de hevesim var öğrenmeye.

Yeni konular

Geri
Yukarı