Dil bölümü seçmek mantıklı mı?

Dyflinn

Hectopat
Yer
Sandalye
Daha fazla  
Merhabalar.

Son 1 yıldan beri tam karar vermemiş olsam da dil bölümü seçesim var. Eşit ağırlık veya sözel seçersem istediğim tarzda meslekler yok. Matematiği bir şekilde halledebiliyorum ama cidden fizikten hiçbir şey anlayamıyorum. Kimya ve biyoloji genelde ezber dersleri olduğu için onları iyi kötü yapabilirim ama cidden fiziği hiçbir şekilde yapabileceğimi zannetmiyorum. Bana çok zor geliyor, formüllerlerdi şekillerdi kafam iyice karışıyor. Geriye bir tek sevdiğim yabancı dil kalıyor.

Bazı arkadaşlarıma dil seçmek istediğimi söyleyince. Dil okuyup ne olacaksın? Gibi şeyler söylediler ve bunu biraz tedirgin etti. İngilizce hocasına sorduğumda iş olanakları var dedi. Dil seçmem mantıklı olur mu? İmkanları nasıl? Aranızda dil okuyan biri varsa cevaplarsa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu ülke için konuşuyorum, matematik vs. yapabiliyorsan dil çukuruna düşme. Dil seviyorsan hem dilini öğren hem sayısal bölümünde devam et.

11. sınıfım dil seçtim. İngilizce seviyem B2 (belirtmek istedim). Ve şunu söyleyeyim ingilizcen iyi değilse hiç tercih etme yoksa çok zorlanırsın.

Ek bilgi: Şahsen ben zorlanmıyorum şu anlık. Ama kurstaki sınıfımda benden düşük seviyeli kişiler(İngilizce bakımından) zorlanıyor.

11. sınıfım dil seçtim. İngilizce seviyem B2 (belirtmek istedim). Ve şunu söyleyeyim İngilizcen iyi değilse hiç tercih etme yoksa çok zorlanırsın.
İngilizce seviyem şu anda B2 zaten. İngilizce hocamız bizi C seviyesine kadar çıkartacağını söyledi. Zaten 20 yıl falan Amerika'da yaşamış.

Hocam dil seviyorsanız okuyun bence. Fiziği beceremiyorsanız hiç eziyet çekersiniz sayısal okurken. Biyoloji ve Kimyayı ezber diye hallederim mantığı da çok yanlış. Özellikle AYT kısmında bayağı ayrıntı var ve hoşlanmıyorsanız onlar da birer eziyet haline geliyor. (Sayısalda iyi sıralama yapmış biri olarak söylüyorum)

ODTÜ'de İngilizce okuyan arkadaşım gayet memnun para da kazanıyor okurken. Yurt dışına çıkıp iş bulabilirsin, rehber olarak ya da turizm sektöründe de iş bulabilirsin en kötü host olursun. Birçok alternatif var aslında. TOEFL IBT, IELTS, SAT, ACT, SSAT, GMAT, GRE gibi sınavlara girerek orada da eğitime devam edebilirsin.

Hocam dil seviyorsanız okuyun bence. Fiziği beceremiyorsanız hiç eziyet çekersiniz sayısal okurken. Biyoloji ve Kimyayı ezber diye hallederim mantığı da çok yanlış. Özellikle AYT kısmında bayağı ayrıntı var ve hoşlanmıyorsanız onlar da birer eziyet haline geliyor. (Sayısalda iyi sıralama yapmış biri olarak söylüyorum)

ODTÜ'de İngilizce okuyan arkadaşım gayet memnun para da kazanıyor okurken. Yurt dışına çıkıp iş bulabilirsin, rehber olarak ya da turizm sektöründe de iş bulabilirsin en kötü host olursun. Birçok alternatif var aslında.
Benim ve arkadaşlarımın dediği bir şey var. Yurt dışında zaten İngilizce bilen çok kişi var tabi ülkeye göre değişir ama ben dil okuyarak nasıl başka ülkede para kazanabilirim ki?

Benim ve arkadaşlarımın dediği bir şey var. Yurt dışında zaten İngilizce bilen çok kişi var tabi ülkeye göre değişir ama ben dil okuyarak nasıl başka ülkede para kazanabilirim ki?
Yurt dışında bazı özel ingilizce kursları var. O kursları aldıktan sonra yurt dışında ingilizce öğretmenliği yapabiliyorsun diye biliyorum. Ana dilli İngilizce olanlara da dahil.

Geri
Yukarı