Lisede Elektrik - Elektronik Bölümü Seçilmeli mi?

Makaleler
49
Herkese iyi forumlar, bu sene LGS sonucumla İstanbul Ticaret Odası MTAL'ın Elektrik Elektronik bölümüne yerleştim. Bilgisayara ve donanımlara tutkulu birisi olduğum için girdiğim bölümden memnunum. Sizce 10. sınıfta ortalamam yeterse bu bölümü değiştirmeli miyim?

Üniversitedeki gibi mi bilmiyorum. Ancak üniversitedeki pek donanımla alakalı değil. Yani şöyle, donanım birleştirme ya da toplamayla alakalı değil. İşin daha detayıyla alakalı.

Ama ilgin varsa ve başarından memnunsan, değiştirme. :)
Evet bunun farkındayım, ama elektrik elektronik öğrenirsem donanımlar ile daha fazla içli dışlı olurum diye düşündüm.

Kardeşim ben elektrik/elektronik mezunuyum. Hevesiniz kırılmasın. İleri de de geçiş yapabilirsiniz. Bilgisayar bölümleri ikiye ayrılır. Yazılım ve donanım olarak. Duruma göre bakarsanız. Şimdi çok çalışma zamanı. Ben elektrik teknisyeni olarak devam ediyorum. Sen kendine daha güzel yollar çizebilirsin.

Kardeşim ben elektrik/elektronik mezunuyum. Hevesiniz kırılmasın. İleri de de geçiş yapabilirsiniz. Bilgisayar bölümleri ikiye ayrılır. Yazılım ve donanım olarak. Duruma göre bakarsanız. Şimdi çok çalışma zamanı. Ben elektrik teknisyeni olarak devam ediyorum. Sen kendine daha güzel yollar çizebilirsin.
Hocam zaten şuan mecburen elektrik bölümündeyim. Ama 10. sınıfta bilişim bölümüne geçme şansım olabilir. Ama sizin tavsiyenize güveniyorum benden neredeyse 30 yaş büyüksünüz. :)

Kendi okuduğum lise üzerinden örnek vereyim. 10. sınıfta ATP/AMP bölümleri var, ben şu an ATP 12. sınıfım. Yani beklenilen kısım 10.sınıf'da başlıyor. El becerisi olarak 11.sınıf'da pek bir şey yapmadık çoğu işi 10.sınıf'da yaptık.

Seçmemeni öneririm. Elektrik-Elektronik bölümünü okuyorum. Bilgisayarlar ve elektronik ile hiç alakası yok. Direk bilişime git. Ben teknik liseliyim, derslerimiz 14 saat. Sizde bu 20 saati aşacak. Ama bu 14 saatte neler çektiğimi bilemezsin. Havyanın eline değmesinden tut 220 V ile kendini dans ederken de bulabilirsin. Teorik kısımı da anlatayım.

1 senede iki defter yazı çıkarırsın. FK ve matematik derslerin iyi olmazsa zorlanırsın. Dikkatsiz biri isen sakın girme. Elektronik dikkatlilik ister.
Kendi okuduğum lise üzerinden örnek vereyim. 10. sınıfta ATP/AMP bölümleri var, ben şu an ATP 12. sınıfım. Yani beklenilen kısım 10.sınıf'da başlıyor. El becerisi olarak 11.sınıf'da pek bir şey yapmadık çoğu işi 10.sınıf'da yaptık.
Hocam siz 11. sınıfta Endüstriyel bakım onarıma mı girdiniz? Ben de ATP'yim, bizi ATP olduğumuz için direk buraya attılar da.

Seçmemeni öneririm. Elektrik-Elektronik bölümünü okuyorum. Bilgisayarlar ve elektronik ile hiç alakası yok. Direk bilişime git. Ben teknik liseliyim, derslerimiz 14 saat. Sizde bu 20 saati aşacak. Ama bu 14 saatte neler çektiğimi bilemezsin. Havyanın eline değmesinden tut 220 V ile kendini dans ederken de bulabilirsin. Teorik kısımı da anlatayım.

1 senede iki defter yazı çıkarırsın. FK ve matematik derslerin iyi olmazsa zorlanırsın. Dikkatsiz biri isen sakın girme. Elektronik dikkatlilik ister.
Hocam bende teknik lisedeyim zaten. Eğer yıl sonu ortalamam yeterli olursa 10. sınıfta bilişim bölümüne geçeyim o zaman. Zaten şuanda da bilişim bölümüne nakil aldırmayı deniyorum.

Üniversitede Elektrik Elektronik zor bir bölümdür, cidden zor. Bölümümden Bilgisayar Mühendisliğine yatay geçiş yapanlar vardı, ilk seneden sonra mesela. Lise müfredatını bilmiyorum. Lakin donanım ile uğraşacaksan, kendin de bir şeyler yapabilirsin, liseye bağlı kalmadan. :)

Abi okumaya değer mi hangi işler yapıyorsun nerelere gidiyorsun iş için aylık maaşı 9bin TL'den yüksek mi?

Geri
Yukarı