Lisede hocanın dersten atıp yok yazma hakkı var mı?

Keremyzc54

Centipat
Yer
Sakarya, Adapazarı
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
// I3-13100F // GİGABYTE H610 M // MSİ VENTUS RTX 3060Tİ 8GB // CORSAİR VENGEANCE LPX 16GB // 480 SSD // CORSAIR CV550 // BLUEFORCE ULTİMATE KASA //
Merhaba. Matematik hocam ters adam. Dersinde sesin çıktıgı gibi sözlülerine 5 5 giriyor. Eğer bir daha herhangi bir derste sesin çıkarsa (kalem alımşsın falan umurunda değil) sınıftan atıp yok yazıyor. Bugün aynısını yaşadım. Kalem alırken çık dışarı diye bağırdı ses etmeden çıktım. Teneffüste yanına gittim hocam size derste olmama rağmen atıp yok yazma hakkını kim veriyor dedim.
Ben kendi kendime veriyorum seni ilgilendirir mi tarzında bir şey dedi.
Bu hocayı şikayet etsem ceza vb alır mı?

Dersten atamaz ama türkiyede atıyorlar hele okula geldiğin halde sen isteğin dışında çıkıyor isen seni yok yazmamalı (belki farklıda ola bilir).

Merhaba. Matematik hocam ters adam. Dersinde sesin çıktıgı gibi sözlülerine 5 5 giriyor. Eğer bir daha herhangi bir derste sesin çıkarsa (kalem alımşsın falan umurunda değil) sınıftan atıp yok yazıyor. Bugün aynısını yaşadım. Kalem alırken çık dışarı diye bağırdı ses etmeden çıktım. Teneffüste yanına gittim hocam size derste olmama rağmen atıp yok yazma hakkını kim veriyor dedim.

Tabii Ki'de öyle bir hakkı yok. Eğer konuşulan bir sınıfsa bunu müdür yardımcısına bildirmeli. Kendi kendine böyle bir şey yapmaya hakkı yok hele Bi'de yok yazmaya hiç hakkı yok. Bunu kanıtlayabilecek (şahit vs.) Durumun varsa müdür yardımcısına ya da direkt müdürüne git kanıtlayamazsan bile yine de git söyle tabii ki de belki de seni ciddiye almazlar velin ile gidersen daha iyi olur. Not: Sözlü de sınav gibi bir şeye giriyor yani eger nasıl sınav da sırf kalemin yere düştü diye 0 vermeye hakkı yoksa sözlüyede verme hakkı yok en azından sırf o yüzden vermeye hakkı yok. Yani puan kırar mırar belki ama sırf o bakımdan puan veremez sözlü sınıf içi sınavdan haric performansına bakan bir şey unutma bunu.

Merak ettim de yok yazıldığını hemen nasıl öğrendin daha önce başına mı geldi? Konuya dönersek bence atıp yazamaz ama istersen bir de git müdüre sor yardımcılarına sor.

Tabii Ki'de öyle bir hakkı yok. Eğer konuşulan bir sınıfsa bunu müdür yardımcısına bildirmeli. Kendi kendine böyle bir şey yapmaya hakkı yok hele Bi'de yok yazmaya hiç hakkı yok. Bunu kanıtlayabilecek (şahit vs.) Durumun varsa müdür yardımcısına ya da direkt müdürüne git kanıtlayamazsan bile yine de git söyle tabii ki de belki de seni ciddiye almazlar velin ile gidersen daha iyi olur.

Hoca sınıftan atacak diye kimse konuşmuyor derste he konuştun mu sesli sessiz fısıldama yetetli duyduğu an yok yazıyor.

Dersten atma hakkı yok ama şikayet etsen de bir şey çıkmaz. CİMER'den şikayet ettin diyelim oradan MEB'e gider MEB'den müdüre yazı gider müdür öğretmene çağırır birisi seni şikayet etmiş diye. Sonra müdür resmi yazı ile MEB'e dönüş yapar olay kapanır. Liseye geçmiş 14-18 yaş arasında genç delikanlılarsınız ne kalem alışverişi yapıyorsunuz ? Adam yemeyin burada. Düzgünce oturun dersinizi dinleyin işte.

Geri
Yukarı