Lisede kontejan açılır mı?

Dr.Kader

Decapat
Arkadaşlar iki kere nakil yaptım ikisi de komşu kayıt alanı yüzünden reddedildi istemediğim bir liseye gideceğim nakil yapmak istiyorum ama kontenjanlar herhangi bir değişme yok. Lisede ilk 2 hafta taşınma sürecim olacak o yüzden müdürden izin aldım 3 tane okula gidebilirim 2'si komşu kayıt alanında biri kayıt alanımda ama kayıt alanımda olan 97 ile alıyor benim 95.8 OBP var.(konuyu yanlış yere açmışım)

Sanmıyorum ama son günlerde yüksek puanlı öğrenciler başka okula gitmek isteyebilir nakilin son günlerinde şansını dene.

Hocam taşınacağımdan dolayı gideceğim okul çok uzakta kalıyor ve istediğim okul en son 84 ile almış gideceğim okul aşırı kötü beni okuldan soğutur o derece 64 OBP ile öğrenci almış o kadar kötü müdür'den istesem bir şey yapar mı direk o okuldan eğitim hayatıma başkamak istiyorum forma almak istemiyorum iki tane.

Hocam taşınacağımdan dolayı gideceğim okul çok uzakta kalıyor ve istediğim okul en son 84 ile almış gideceğim okul aşırı kötü beni okuldan soğutur o derece 64 OBP ile öğrenci almış o kadar kötü müdür'den istesem bir şey yapar mı direk o okuldan eğitim hayatıma başkamak istiyorum forma almak istemiyorum iki tane.

Hocam konuyu hortlatıyorum ama girebildiniz mi okula?

Maalesef olmadı adres değiştirmenin cezası varmış onunla uğraşmıyacağım bana yakın olan Mustafa kaçıkoç Anadolu lisesine nakil yapıyorum her hafta ama olmuyor en kötü 9.sınıf 1.dönem notlarını düzeltip nakil yapacağım.

Olmadığına nereden bakıyorsunuz? Ben 50. sıradayım 12 kişilik kontenjan var. Giremezsem nereden red kararı geliyor?

Hocam 12 kontejan var sizin sıranız 12 veya daha üstü olsaydı girerdiniz e-Okul uygulamasından nakil bölümünde gözükür ya reddedildi yazar ya da nakilinizi silerler.

O zaman boşuna beklememe gerek yok değil mi? Ailem gidip okulla konuşacağını söyledi fakat ben o süreçte çok kötü bir lisede olduğum için beklemek istemiyorum sizce nakil başvurumu başka okula mı çekmeliyim?

12 veya daha üstü
Daha altı diyecektiniz sanırım.

O zaman boşuna beklememe gerek yok değil mi? Ailem gidip okulla konuşacağını söyledi fakat ben o süreçte çok kötü bir lisede olduğum için beklemek istemiyorum sizce nakil başvurumu başka okula mı çekmeliyim?

Daha altı diyecektiniz sanırım.

Okul pek bir şey yapamaz eğer ki müdürü akrabanız değilse başka liselere nakil yapın olmadı şu anki gittiğiniz okulun rehber öğretmeni ile konuşun Ekim'in sonunda haftalık nakiller bitecek aylık nakiller başlayacak elinizi çabuk tutun derim.

Okul pek bir şey yapamaz eğer ki müdürü akrabanız değilse başka liselere nakil yapın olmadı şu anki gittiğiniz okulun rehber öğretmeni ile konuşun Ekim'in sonunda haftalık nakiller bitecek aylık nakiller başlayacak elinizi çabuk tutun derim.

Gittiğim okulun rehber öğretmeni bile yok öyle diyeyim. Serseri yuvası bildiğin. Nakil sürecinde okula gitmeyi hiç istemiyorum. Ama şu anki nakil başvurusu yaptığım okul dışında da yakınlarda Anadolu lisesi yok. Ne yapacağımı bilmiyorum açıkçası.

Geri
Yukarı