Lisede ne yapılır?

Mr.ery

Hectopat
Lisede kendimi geliştirmek adına bir şeyler yapmak istiyorum neler yapabilirim gelecek hayatımda bana fayda sağlayacak.

Lisede kendimi geliştirmek adına bir şeyler yapmak istiyorum neler yapabilirim gelecek hayatımda bana fayda sağlayacak.

Kitap okuyarak.
Kendi alanına göre ilerlemek sayısalcıysan sayısal bölümden ilerle
Kurs veya dershaneye gidebilirsin.
Arkadaş çevrene dikkat ederek bu çok önemli yeri geldimi bazı insanlar seni üzer mutlu eder.
Sigaraya içmeyerek çoğu insan(genelleme yapmıyorum) sigaraya lisede başlıyor.

TYT Türkçe için durmadan kitap oku ve günde en az 40 paragraf sorusu çöz ama TYT de bütün soruları çözmelisin AYT için ise ilgilendiğin bölüm için derslere çalış mesela hukuk istiyorsan eşit ağırlık mühendislik için sayısal gibi.
Bir de disipline gitmemeye çalış aksi takdirde 2. cezayı alırsan sicilin kirlenir sonra devlet dairelerine giremezsin özel sektörde de iş bulamazsın.

Spor yaparak hem disiplinini arttırabilir hem de özgüvenini arttırabilirsin hem de ileride güzel bir vücudun olur yeni diller öğrenebilirsin.

Kendi belirlemiş olduğunuz hedefler doğrultusunda çalışmalar yapabilirsiniz. İnternette bolca kaynak var. İngilizce öğrenebilirsiniz (tam manasıyla). Misal olarak bilgisayar mühendisliği istiyorsanız Python, C gibi diller öğrenebilirsiniz, elektronikle ugrasacaksaniz Arduino alabilirsiniz. Tabii bunları yaparken derslerinizi de aksatmamaniz gerekir.

Geri
Yukarı