Lisede ne yapılmalı?

Hayır yapmam genellikle.

Dostum senle iyi anlaşan kişilerle konuş senle durumumuz tamamen aynı istenmediğin yere gitme gerekirse tek takıl ve derslerine özen göster inan arkadaş bulmak zor değil zamanla kendi kendine bulursun zorlama.
Hayır yapmam genellikle.

Bu arada LoL kullanıcı adını verirsen beraber oynayabiliriz yarın eklerim seni.

Aynı durum bende de var. Lise 2'yim ben de ve okuldan neredeyse hiç arkadaşım yok. Ortaokul ortamını hala özlüyorum. Ortaokuldan arkadaşlarımla buluşuyorum sadece. Ne yapacağım hiçbir fikrim yok ortam yapmak için.

Dostum senle iyi anlaşan kişilerle konuş senle durumumuz tamamen aynı istenmediğin yere gitme gerekirse tek takıl ve derslerine özen göster inan arkadaş bulmak zor değil zamanla kendi kendine bulursun zorlama.

Bu arada LoL kullanıcı adını verirsen beraber oynayabiliriz yarın eklerim seni.

aPauran ama hafta sonu girebiliyorum.

Merhabalar, ben şu anda lise 2'deyim ve mâlum koronadan dolayı evdeyim. Bu yüzden bu konuyu açayım dedim. Zaten lisede 2-3 arkadaşım var, onun dışındakiler hobilerimden dolayı (bilgisayar) benimle arkadaş olmuyor. Sizce ne yapmalıyım?
2 sene sonra sınava gireceksin otur çalış. Oyun falan boş iş. Dil öğrenebilirsin tavsiyem Derslerine ağırlık vermen, benden lisede herkes nefret ederdi 2 kişi konuştuğum arkadaşım vardı onlar dışında ders çalışırdım, şiir yazmaya çalışırdım, kitap okurdum. Ortaokulda ki arkadaşlarımla hala konuşurum 6 ayda falan buluşurum, ama şuan arkadaş düşünebilecek durumda olduğumu düşünmüyorum.

Merhabalar, ben şu anda lise 2'deyim ve mâlum koronadan dolayı evdeyim. Bu yüzden bu konuyu açayım dedim. Zaten lisede 2-3 arkadaşım var, onun dışındakiler hobilerimden dolayı (bilgisayar) benimle arkadaş olmuyor. Sizce ne yapmalıyım?
Kardeşim üniversiteden mezun olmuş birisi olarak sana tavsiye edebileceğim şeyler şunlar ve kesinlikle yapmalısın/çalışmalısın.
Bol bol kitap oku, ingilizceni geliştir, üniversite sınavına kesinlikle erkenden çalışmaya başla, arta kalan vakitlerinde spor yapmaya çalış, ve abartmamak şartıyla pc oyunları 😁

Hiç bir şey yapma.
Tek yapacağın şey çalışmak olsun. Gerisini akışa bırak.

Derslerini sakın ola ihmal etme.

Cool olmaya çalışma, kendini kabul ettirmeye çalışma, alttan (karşındaki kötü biriyse) alma, her zaman kibar ve efendi ol.

Kimseye bel bağlama, her zaman kendi işini kendin görebilecek seviyede ol.

Kendini geliştir. Dil öğren, spor yap, kitap oku.

Ayrıca bilgisayardan zarar gelmez, araştırmacı ol. Onu, kendinin kadim dostu olarak bil.
Ve hayvanları insanlardan daha çok sev.

Kardeşim üniversiteden mezun olmuş birisi olarak sana tavsiye edebileceğim şeyler şunlar ve kesinlikle yapmalısın/çalışmalısın.
Bol bol kitap oku, ingilizceni geliştir, üniversite sınavına kesinlikle erkenden çalışmaya başla, arta kalan vakitlerinde spor yapmaya çalış, ve abartmamak şartıyla pc oyunları 😁
Merhaba size YKS için danışabilir miyim? Mail adresiniz var mı?

Geri
Yukarı