Lisede dil seçmek için ne yapılmalı?

EmreTownley

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RAM: 16GB Ekran Kartı: İntel Arc A750 LE 8GB İşlemci: İntel Core i3 12100f
10. sınıfım. Anadolu lisesine gidiyorum ve 11'de dil seçmeyi planlıyorum çünkü İngilizce dışında diğer derslerim çok da iyi değil. Özellikle sayısallarım çok düşük. Sene sonu geldiğinde direk sadece bir bölüm seçip seneye oraya mı gideceğim? Yoksa bir sınava falan mı gireceğim?

10. sınıfım. Anadolu lisesine gidiyorum ve 11'de dil seçmeyi planlıyorum çünkü İngilizce dışında diğer derslerim çok da iyi değil. Özellikle sayısallarım çok düşük. Sene sonu geldiğinde direk sadece bir bölüm seçip seneye oraya mı gideceğim? Yoksa bir sınava falan mı gireceğim?

Dil bölümü seçerseniz dil sınıfında olursunuz aynı okulunuzda kalırsınız. Herhangi bir sınava girmezsiniz isterseniz ileride bölümünüzü değiştirebilirsiniz.

Sana soracaklar hangi bölümü istiyorsun diye. Dil yazacaksın. Ama 10 kişi olmanız lazım yoksa sınıf açılmıyor. Yazın açıldığını bildiğin bir okula nakil al.

Hocam yüksek ihtimalle okulda 10 kişiden fazla insan seçer dil sınıfını. O problem değil. Sınava falan girmeyecek iyi oldu.

Dil bölümü seçerseniz dil sınıfında olursunuz aynı okulunuzda kalırsınız. Herhangi bir sınava girmezsiniz isterseniz ileride bölümünüzü değiştirebilirsiniz.

Sağ olun hocam.

İngilizce bilgisine sahip olmak dil bölümünde yarar sağlamıyor maalesef. Dil seçenlerin hepsi İngilizce bildiğinden dolayı, sınav başarısı yine matematik ve fen yapabilmenize bakıyor. Dil seçmek yerine eşit ağırlık seçip sayısal konulara çalışmanızı tavsiye ederim.

Not: İngilizce okuyan sayısal çıkışlı bir bireyim.

10. sınıfın genellikle 2. döneminde size hangi bölümü seçeceğinize dair kağıt veriyorlar, tercihinizi ona göre yapıyorsunuz. Dil sınıfı her okula açılan bir bölüm değil minimum 10 kişiyle açılıyor, okulunda açılmıyorsa açıldığını bildiğin bir okula nakil alman lazım.

10. sınıfın genellikle 2. döneminde size hangi bölümü seçeceğinize dair kağıt veriyorlar, tercihinizi ona göre yapıyorsunuz. Dil sınıfı her okula açılan bir bölüm değil minimum 10 kişiyle açılıyor, okulunda açılmıyorsa açıldığını bildiğin bir okula nakil alman lazım.

Yok hocam kendi sınıfımda bile 5 kişi benimle birlikte dil yazmıştı kağıda. İllaki açılır. Ben kağıda dil yazdıktan sonra bir sınava girecek miyim diye sormuştum. Yine de sağ olun hocam.

Hocam okulunuz dilerse sınav yapar. Ben 2 tane güya "eleme" sınavına girmiştim ama nafile, 2-3 net yapan tipler ile okuyorum.

Geri
Yukarı