Lisede nerede staj yapılmalı?

Kowi

Hectopat
Merhaba bir dahaki yıl elektrik ve elektronik alanında staj yapacağım. Belediye ye girmeyi düşünüyorum ama bir şey yaptırmıyorlarmış ben de o kadar saat sıkılırım diye düşünüyorum. Daha önce belediye de staj yapmış olan ya da staj için önerisi olan var mı?

Ben kimya bölümünde staj yaptım. Gayet boş geçti zamanlarım ve sıkılma konusunda haklısın mecbur dayanacaksın başka yerde de iş yaptırırlar.

Özel sektörde lise stajı yapmaktan iyidir. Lisede yapmıştım ve eksik lise maaşı ve kafanı kaldırmayacak şekilde çalıştığınızı düşününce bazen içinizi yiyen düşüncelerle uğraşıyorsunuz.

Yani belediye de yapmamı mı önerirsiniz?
Staja beklentini yükselterek gitme. "Müfredatta var yapmam lazım" gibi düşün yoksa hayal kırıklığına uğrarsın.
Hocamın dediği mantıkta yürüterek gitmek iyi. Ben kendim özel sektörde muhasebe stajı yapmıştım iş çıkışı dayak yemiş gibi oluyordum. Hiç yoktan resmi kurumda neler yapılır falan çevreyi öğrenmek daha iyidir. Özel sektörde kendi bölümünün dışına çıkınca da üstün tarafından sert bir dille uyarılabilirsin. (Yaşandı)

Yeni konular

Geri
Yukarı