Lisede okul kıyafeti dışında kıyafet giymek disiplin suçu mu?

kanyewest

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Bizim okulda okul kıyafeti dışında kıyafet giymek yasak. Ve müdür yardımcısı arada bir sınıfları gezip kontrol yapıyor. Bir gün yakalanmıştım ve uyarı kağıdı imzalattırdılar. Az önce yine yakalandım ve müdür yardımcısı disipline gideceğimi söylüyor. Bu sizce korkutma amaçlı mı yoksa gerçekten böyle bir olay yüzünden disiplin yer miyim? Disiplin yersem bu sicile işler mi? Eğer sicile işlerse bu silinebilir mi?

Yani bu olur mu bilemiyorum ama olabilir. Çünkü temel sebebi müdürlerimizin komünist olması değil de güvenlik. Yabancı birisinin okula gelmesini önlemek yani temel amacı. Misal bizim okul 1150 kişi falandı. Bu okula giren çıkanı ezberleyemezsin ki. Demek istediğim kıyafet işe yarar, lazım bir şey. Bu yüzden müdür yardımcısı dediğini yapabilir.

Müdürün ününe geçip Serbestim gibi bağırırsan sinirlendirirsin, sana tavsiyem saklayarak gezin montla falan veya okuldan çıkmadan önce son ders kıyafetini değiştirirsin

Okuldan okula değişiyor, eğer okulunda serbest kıyafet uygulaması yoksa giyemezsin. İsterseler hakkında disiplin açısından işlem yapabilirler ama yapacaklarını sanmam.

Bizim okulda okul kıyafeti dışında kıyafet giymek yasak. Ve müdür yardımcısı arada bir sınıfları gezip kontrol yapıyor. Bir gün yakalanmıştım ve uyarı kağıdı imzalattırdılar. Az önce yine yakalandım ve müdür yardımcısı disipline gideceğimi söylüyor. Bu sizce korkutma amaçlı mı yoksa gerçekten böyle bir olay yüzünden disiplin yer miyim? Disiplin yersem bu sicile işler mi? Eğer sicile işlerse bu silinebilir mi?
Ben kınama cezası almıştım başka bir şeyden ötürü yıl sonu sildiler.

İşin ceza boyutunu falan boşver bişey olmaz yüksek ihtimalle. Göz korkutmuşlardır. Ama benim şahsi fikrim. Gittiğin okulun formasını giyeceksin. Giyeceksin çünkü okulun bir parçası olduğunu gösteresin.

Yeni konular

Geri
Yukarı