Lisede ortalama ile geçme hangi durumda olur?

kubraaa90

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Ben şu an 10. sınıfım ve geçen sene 4 dersten falan kaldım(edb ve genel ort 50 üstüydü) sorumluluğuna girip girmeyecegimi bugün mudur yardımcısına sordum ve karnende ortalama ile geçti yazıyorsa bir sıkıntı yok dedi. Fakat ne yazdığını hatırlamıyorum ve karnemi kaybettim. Ortalama ile geçmek için ne olması gerekiyor?

Arkadaşlar selam. Ben şu an 10. sınıfım ve geçen sene 4 dersten falan kaldım(edb ve genel ort 50 üstüydü) sorumluluğuna girip girmeyecegimi bugün mudur yardımcısına sordum ve karnende ortalama ile geçti yazıyorsa bir sıkıntı yok dedi. Fakat ne yazdığını hatırlamıyorum ve karnemi kaybettim. Ortalama ile geçmek için ne olması gerekiyor?

Ortalaman 50 üstü olup yanlış hatırlamıyorsam 4 dersten kalmaman gerekiyor.

Hocam bu sene için sıkıntı yok. Ortalama 50 üstüyse istersen 100 dersten kal geçiyorsun ama AİHL'de edebiyat ve kuran zorunlu 50 üstü. Normal Anadoluda neler zorunlu bilmiyorum. Sistem değiştiği için şu an 9'lar, seneye 10'lar şeklinde düzenlemeler oldu/olacak. Tam emin değilim ama 9'lar için min. 50 ortalama ve 3 maks. kalınabilecek ders diye hatırlıyorum.

Geri
Yukarı