Lisede saç uzatmak serbest mi?

alpsakaci

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben Çorum'da yaşıyorum. 12. sınıf öğrencisiyim. Okulumda saç uzatmaya izin vermiyorlar. İnternette saç uzatmanın serbest olup olmadığı konusunda kesin bir şey göremedim. Milli Eğitim Bakanlığı'nın bilgi edinme bölümüne bu konu hakkında bir mesaj attım ama 20 gün süresi var daha cevap alamadım. Sizin bir bilginiz var mı? Eğer serbestse saç uzatmama izin vermeleri için ne yapmam gerekiyor?

Geçen senenin başında serbest oldu kararı kılındı diye biliyorum ama şayet bizim okulda izin vermiyorlar. saç, sakal varsa sokmuyorlar :)

Sanıyorum "Devlet okulları"nın hepsinde karışırlar.

Annemin müdür yardımcısı olduğu okulda bana izin verilmedi. Ama Tokat'ta arkadaşlarıma serbestmiş. Öyle duydum.

Geçen sene çok çektirdiler bana rahat bırakmıyorlar :D Buradaki birkaç lisede izin veriyorlar bende saçımı kestirmek istemiyorum. Ne yapsam bilemedim.

Okula göre değişiyor o ya, kimi karışmıyor, kimi azıcık uzasa kes diyor, belli bir şey yok pek yani.

Yönetmelikte saçın kısa olması gerektiğiyle ilgili bir madde var mı peki? Yani eğer böyle bir şey yoksa izin vermemeleri saçma değil mi?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı