Lisede sigara içmenin cezası nedir?

Ne sicili? Kisa sureli uzaklastirma cezalari sicile islenmez, kinama cezalari da. Kaldi ki uzaklastirma alacagi bile net degil, zannetmiyorum da. Okulda sigara ictigi icin uzaklastirilan pek kimse duymadim.

Okulda birini gasp edersiniz, yaralarsiniz, iste o zaman islenir. Kapali alanda veya kamu kurumunda veya okulda sigara icmek diye sicil kaydi olur mu hiç? Adli merci olmadan sabika kaydina neyi nasıl isleteceksiniz?

Sadece sigara değil eleman "daha once sozlu mu yazili uyari mi ne almistim ogretmenlere saygisizliktan." demekte belli ki umursamaz. E daha önce de bir göze çarpmışlığı var müdür de takmış gibi bana kalırsa uzaklaştırma yiyebilir.

Sadece sigara değil eleman "daha once sozlu mu yazili uyari mi ne almistim ogretmenlere saygisizliktan." demekte belli ki umursamaz. E daha önce de bir göze çarpmışlığı var müdür de takmış gibi bana kalırsa uzaklaştırma yiyebilir.

Hocam beden dersindeyiz ogle arasi yemekhanede oturuyoz arkadaslarla ben daha once beden dersinden sonra kiyafet giymemistim mudur yardimcisi gelip ulan sen bundan sonra kiyafet giysende giymesende seni disipline vereceğim dedi bende hocam ders beden dedim o da cok ta tin dedi bende o zaman bana da cok ta tin hocam dedim ondan verdiler.

Mudur bana oglundan dolayi takti ya oglunda sigara da var alkol de var ama haberi yok herifin yangin merdivenindede ogluyla beraber yakalandik ogluna benim baslattigimi dusunuyor buyuk ihtimalle.

Mudur bana oglundan dolayi takti ya oglunda sigara da var alkol de var ama haberi yok herifin yangin merdivenindede ogluyla beraber yakalandik ogluna benim baslattigimi dusunuyor buyuk ihtimalle.

Evet uzaklastirma alabilir ama bu cezalar aslinda pek bir sey ifade etmiyor ve hic de caydirici degil. Uzaklastirilsa bile bu adli sicile islenebilecek turden bir durum degil. Oradaki kasit su, islerler, mezun oldugu zaman silinir. Okulda sigara icmek omrunuz boyunca tasiyacaginiz kara bir leke birakmaz yani. Sadece bir defa yapmamaniz icin yeterince korkutucudur.

Daha net izah edeyim, GBT'nizle seri katil muamelesi gorebileceginiz turden bir durum degil bu. Yalnizca disiplin cezasi. Bir yerde karsiniza cikmayacak bir ceza, okumaniza engel degil. Tabii ki bu okulda sigara icmek, hocaya laf atma gibi basit durumlarda gecerli. Birini bicaklarsaniz, darp ederseniz butun egitim kariyeriniz noktalanabilir. Mezun olacaginiz doneme yakin kurul toplanir ve disiplin cezaniz silinir, belki de kurul toplanmadan silinir ama sonuc olarak bir engel teskil etmez.

Arkadas bence bir sure goze batmasin 😉

Evet uzaklastirma alabilir ama bu cezalar aslinda pek bir şey ifade etmiyor ve hiç de caydirici degil. Uzaklastirilsa bile bu adli sicile islenebilecek turden bir durum degil. Oradaki kasit su, islerler, mezun oldugu zaman silinir. Okulda sigara icmek omrunuz boyunca tasiyacaginiz kara bir leke birakmaz yani. Sadece bir defa yapmamaniz icin yeterince korkutucudur.

Sağ olun hocam icimi ferahlattiniz annem 2 gundur diploma notunu dusuruyormus diye basimin etini yiyor anlatamadim gitti.

Dua edin sigara içtiğiniz için şu an kullandığınız cihazı yasaklamıyorlar.

Yurtlulara telefon sali gunu toplaniyor cuma okul cikisi veriliyor maalesef hocam 😞

Yok disiplin notunu hicbir sekilde etkilemiyor ama bence sen bir sure goze batma yine de 😃
Oyle yapacagim.

@Liber Pater hocam bir şey daha sorabilir miyim bizim yine ayni arkadas kavgadan dolayı 5 gun uzaklastirma yemisti ozurlu girmislerdi uzaklastirma ozursuz olarak gırılmıyor mu normalde yanlış mi biliyorum?

Son düzenleme:
Carsamba gunu yangin merdiveninde sigara icerken mudure yakalandim ve disipline verdi. Daha once sozlu mu yazili uyari mi ne almistim ogretmenlere saygisizliktan. Mudur yardimcisi zaten bana gicik. Daha once disipline gittiysen uzaklastirma alirsin dedi. Uzaklastirma alir miyim bir de alirsam ileride MSÜ falan sıkıntıya girer mi?
Bi arkadaşım yakalatmıştı müdür yardımcısı affetti affetmeseydi okul değişikliğine gidilecekti

Yeni konular

Geri
Yukarı