Lisede sınıf değiştirme nasıl yapılır?

Noskop

Centipat
Merhaba. Lisede önceki yıldan bildiğim ne kadar sıkıntılı eleman varsa aynı sınıfa düşmüşüm. Sınıf değiştirmek istiyorum, nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ailen ile (hem babanın hem de annenin olması kilit nokta) Müdür'ün odasını daha önceden hazırladığın bir dilekçeyle ziyaret edip üstüne bir de durumu bir güzel uzun uzun ince ayrıntılarıyla beraber anlatıyorsun. Müdür kabul etmezse o zaman kaydımı aldırmak istiyorum diyorsun ve "ben bunlarla okuyup kendi okul hayatımı mahvedemem" gibi kesin ve net yargılarla duruşunu Müdür'e ailenin önünde belli ediyorsun. %70 ihtimalle sınıfın değişir.

Önceki yıl bir sorun çıkartmamıştım. Notlarım da gayet iyidir. Acaba nereye ne şekilde başvurmam gerek?
Okullar açılmadan yapsan iyi olur açıkçası çünkü dönem başlayınca biraz zor oluyor. Kendin yapamazsın yani imkanı yok. Müdüre gidip derdini açıkça anlat eğer laftan anlamayan biriyse önce insancıl bir müdür yardımcısı ile konuş öyle müdüre git.

Ailen ile (hem babanın hem de annenin olması kilit nokta) Müdür'ün odasını daha önceden hazırladığın bir dilekçeyle ziyaret edip üstüne bir de durumu bir güzel uzun uzun ince ayrıntılarıyla beraber anlatıyorsun. Müdür kabul etmezse o zaman kaydımı aldırmak istiyorum diyorsun ve "ben bunlarla okuyup kendi okul hayatımı mahvedemem" gibi kesin ve net yargılarla duruşunu Müdür'e ailenin önünde belli ediyorsun. %70 ihtimalle sınıfın değişir.
Aileme konuyu açtım diyeli. Benim gitmeme gerek var mı? Bir de bana müdür niye dediğin de sorunlu kişiler var geçen yılda sorun çıkarttılar desem bana "he rsınıfta bu tarz kişiler ver." ya da "iki üç kişiden ne olacak?" derse ne diyeceğim?

Geri
Yukarı