Lise'de sınıf geçmek için ortalamanın 50 üstü olması yeterli mi?

toplam derslerin ortalaması. 2.dönem sonunda 1. ve 2. dönemin yıl sonu ortalaması alınıyor öyle belirleniyor sınıf tekrarı veya sınıfı geçme vs vs

Burada dediğiniz yıl sonu notu mu yoksa dersin ortalaması mı?
Yıl sonu notun. Tabi her okulda aynı mı bilmiyorum ama tahminimce öyledir. Hatta bildiğim kadarıyla ilk dönem sonu notu 80 olan bir öğrenci 2. dönem 20 alırsa o iki ortalamayı toplayıp 2'ye böldüğü zaman 50 çıktığı için yine de geçebiliyormuş. Ama bu ne kadar doğru bilmiyorum. :) Benim okuduğum okuda öğretmenler hep öyle söylüyorlar. Ama sen yinede notlarını yüksek tutmaya bak.

Yıl sonu notun. Tabi her okulda aynı mı bilmiyorum ama tahminimce öyledir. Hatta bildiğim kadarıyla ilk dönem sonu notu 80 olan bir öğrenci 2. dönem 20 alırsa o iki ortalamayı toplayıp 2'ye böldüğü zaman 50 çıktığı için yine de geçebiliyormuş. Ama bu ne kadar doğru bilmiyorum. :) Benim okuduğum okuda öğretmenler hep öyle söylüyorlar. Ama sen yinede notlarını yüksek tutmaya bak.
Çok teşekkür ederim iyi sosyaller (y)

Baraj derslerini vermelisin özürsüz devamsızlığının 10 günün altında olması gerekli özürlü devamsızlığın kaç olduğunu bilmiyorum bu sene azaltılmıştı sanırım ama onunda sınırı açmaması gerekiyordu ve Dil anlatım baraj ders kalırsan seneye vermen gerekir geriye kalan dersleri ben kaldığım halde vermedim ama dil anlatımı kesinlikle vermen gerekiyor (ben 8 kadar dersten kaldım ama ortalamamı 50.1 yapabildiğim için geçtim dil anlatım harici sorunun olmaz) :) iyi formlar

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı