Lise'de sınıf geçmek için ortalamanın 50 üstü olması yeterli mi?

Mustafa Ünal

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Ben ortalama ile kesinlikle geçeceğimi düşünüyorum. Ama 3-4 dersim 50 altında. Ben bu dersleri alttan verecek miyim? Ortalama ile mi geçerim yoksa sorumlu mu geçerim?

Ortalaman 50 olursa geçiyorsun. Fakat diğer senelerde kaldığın dersleri vermen gerekiyor. Veremezsen mezun olamazsın.

Dil ve Anlatım dersi baraj derstir, eğer o dersin ortalaması 50'nin alta ise sınıf tekrarı yaparsınız.( yıl sonu ortalaması tutsa bile) 3 4 tane zayıf ile yıl sonu ortalamanız tutuyor ise sınıfı geçebilirsiniz

alttan dersiniz var ise yılı zayıfsız bitirmeniz gerekecektir. ortalama yükseltme sınavları kalktığı için sınıf tekrarı yaparsınız

Dil ve Anlatım dersi baraj derstir, eğer o dersin ortalaması 50'nin alta ise sınıf tekrarı yaparsınız.( yıl sonu ortalaması tutsa bile) 3 4 tane zayıf ile yıl sonu ortalamanız tutuyor ise sınıfı geçebilirsiniz

alttan dersiniz var ise yılı zayıfsız bitirmeniz gerekecektir. ortalama yükseltme sınavları kalktığı için sınıf tekrarı yaparsınız
Geçerim ama 10. sınıfta bu 3-4 zayıf karşıma çıkar mı?
Dil ve anlatımdan geçiyorum.
Ortalamam ilk dönem 62ydi bu dönem ne olur bilinmez ama 50nin altında olmaz.
İlk dönem 2 dersten kaldım. Ama bu dönem 4 dersten veya 3 dersten kalabilirim.

Benim bildiğim 50 üstü olursa direk geçiyor yalnız Dil ve Anlatım dersini kesin geçmen gerekiyor baraj dersi olduğu için. Eğer 50'nin altında olursa ve en az üç dersten kalırsan sorumlu geçiyorsun. Yani gelecek yıl o kaldığın dersin sınavlarına gireceksin. Eğer veremezsen mezun olamıyorsun diye biliyorum.

Benim bildiğim 50 üstü olursa direk geçiyor yalnız Dil ve Anlatım dersini kesin geçmen gerekiyor baraj dersi olduğu için. Eğer 50'nin altında olursa ve en az üç dersten kalırsan sorumlu geçiyorsun. Yani gelecek yıl o kaldığın dersin sınavlarına gireceksin. Eğer veremezsen mezun olamıyorsun diye biliyorum.
aynen öyle arkadaşın dediği gibi her şey dil ve anlatım dersine bağlı. ama yinede dersine derslerini sıkı tutmaya bak ileride keşke çalışsaydım dersin. şahsen ben kendimi örnek vereyim sınıf tekrarı yaptım ve çok pişmanım

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı