Lisede sınıfı geçme/kalma

Netleştirmek için soruyorum yani direk düz olarak hiçbir dersden sorumlu olmadan geçiyorum değil mi?

Eğer meslek okuyosan bölümüne göre dersler olur muhasebedir yazılımdır falan filan bu meslek dersleri baraj ders olur ayrıca edebiyatta baraj derstir sen bu baraj derslerden 50 altı almadığın sürece sorumlu geçmezsin.

Hayır Anadolu lisesi.

Pazartesi günü hocalarına sorabilirsin baraj dersler hangileri diye öğretmeninin söylediği derslerden 2 dönemin ortalaması 50 altı olursa(ders ortalaması, genel ortalama değil)
Sorumlu geçersin sorumlu geçmekte şöyle sen okul bitene kadar 10. sınıfın edebiyatından sorumluluk sınavına girersin her sene 2-3 kez olur eğer 12. sınıfa kadar gelip hiçbir sorumluluktan 50 üstü almazsan diploma alamazsın anladın mı olay bu.

Pazartesi günü hocalarına sorabilirsin baraj dersler hangileri diye öğretmeninin söylediği derslerden 2 dönemin ortalaması 50 altı olursa(ders ortalaması, genel ortalama değil)
Sorumlu geçersin sorumlu geçmekte şöyle sen okul bitene kadar 10. sınıfın edebiyatından sorumluluk sınavına girersin her sene 2-3 kez olur eğer 12. sınıfa kadar gelip hiçbir sorumluluktan 50 üstü almazsan diploma alamazsın anladın mı olay bu.

Anladım teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı