Lisede sınıfta kalma nasıl işliyor?

Hunters61

Hectopat
Yer
Guadalajara
Daha fazla  
Sınıfta kalma sistemi değişti ve ben artık 10. sınıfım ben eski sisteme göre mi değerlendirileceğim yoksa yeni sisteme mi? MEB'in kendi sayfasında "diğer sınıflar için eski uygulama sürecek" diyor ama hocalarım vesaire yeni sisteme göre değerlendirileceksin diyor. Hangisi doğru?

Dosya Ekleri

• 1697226767456.png
    1697226767456.png
    34,9 KB · Görüntüleme: 94
Sınıfta kalma sistemi değişti ve ben artık 10. sınıfım ben eski sisteme göre mi değerlendirileceğim yoksa yeni sisteme mi? MEB'in kendi sayfasında "diğer sınıflar için eski uygulama sürecek" diyor ama hocalarım vesaire yeni sisteme göre değerlendirileceksin diyor. Hangisi doğru?
Eski yönetmelikten devam ediyorsunuz halen hocam. Şuanlık sadedce 9. sınıflar için geçerli bu.

Kardeşim her dersi çalış, çalışamadığın derslerde de çalışan bir arkadaşın ile anlaşıp yanına otur.

Ben arkamdaki sıra ile çok kağıt değiştim Arapça sınavlarında hiç yakalanmadım bir keresinde arkadaşın yazdığı yeri silip kendim yazmayı unutmuştum hoca yakalamıştı oradan olm bu Suriyeli yazısı sen böyle yazamazsın diyordu :D geçirmişti ama dersten.

Sizin sistem aynı devam ediyor yeni gelen sistem sadece 9'lara diye biliyorum.

Cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar, sayısal da batırıyordum eğer 4 ders de kalma olsa nanay olurdum.
Ben şu anda sistem nasıl bilmiyorum ancak şunu söyleyebilirim ki 4 dersten kalkmaktan korkuyorsanız siz yeterince çalışmıyorsunuz veya temelde sorun var. Yapmayın, etmeyin ailenizin de emekleri var ileride pişman olursunuz. Yani zaten 50 ve üzeri not almak için aşırı çalışmak gerekmiyor ki. Dersleri tekrar edip 1-2 test çözseniz zaten o notlar gelir.

YKS sınavını hic düsünmüyor musunuz hocam? Emin olun dersleri/sınıfı öyle veya böyle bir şekilde geçersiniz. Ama bu şekilde yaparsanız hem OBP'niz kötü olur hem de son sene çok sıkışırsınız sınava hazırlanırken.

Ben şu anda sistem nasıl bilmiyorum ancak şunu söyleyebilirim ki 4 dersten kalkmaktan korkuyorsanız siz yeterince çalışmıyorsunuz veya temelde sorun var. Yapmayın, etmeyin ailenizin de emekleri var ileride pişman olursunuz. Yani zaten 50 ve üzeri not almak için aşırı çalışmak gerekmiyor ki. Dersleri tekrar edip 1-2 test çözseniz zaten o notlar gelir.

YKS sınavını hic düsünmüyor musunuz hocam? Emin olun dersleri/sınıfı öyle veya böyle bir şekilde geçersiniz. Ama bu şekilde yaparsanız hem OBP'niz kötü olur hem de son sene çok sıkışırsınız sınava hazırlanırken.
Valla hocam sayısal da bir şey yapamıyorum çalışsam da olmuyor 4-5 konu dışında hiç bir şey yapamıyorum ama sözelim baya iyi. YKS ye 11. sınıfta alan seçip çalışmaya başlayacağım şuan da sınıfı geçsem yeter kafasındayım.

Valla hocam sayısalda bir şey yapamıyorum çalışsam da olmuyor. 4-5 konu dışında hiç bir şey yapamıyorum ama sözelim baya iyi. YKS'ye 11. sınıfta alan seçip çalışmaya başlayacağım şuanda sınıfı geçsem yeter kafasındayım.
Anladım, sayısala değil de sözele baskın olabilirsiniz bu gayet normal ama bu, bu kadar kötü notlar almanızın yeterince çalışmamanızdan kaynaklı olduğu gerçeğini değiştirmez. Yeterince çalışmıyorsunuz veya isteksiz çalışıyorsunuz. Çalışsam da olmuyor diyip bahane üretmeyin. Sayısal dersler zaten emek isteyen dersler özellikle matematik ve fizik. Hiç yoktan ortalama bir not alacak kadar bilin bari.

İnanın bana seneye değişen bir şey olmayacak. Şimdi çalışmayan seneye niye çalışsın ki? 10. sınıfta notlarınız kötü olursa OBP'niz çok kötü etkilenir. Muhtemelen 9. sınıfta da benzer senaryo yaşadınız. Yol yakınken işi sağlama alın.

İnanın bana seneye değişen bir şey olmayacak. Şimdi çalışmayan seneye niye çalışsın ki? 10. sınıfta notlarınız kötü olursa OBP'niz çok kötü etkilenir. Muhtemelen 9. sınıfta da benzer senaryo yaşadınız. Yol yakınken işi sağlama alın.

Haklısınız temel olmazsa,hazırlık olmazsa seneye çalışsam da bir şey anlamam,yapamam gibi duruyor yavaş yavaş tekrarlara başlayacağım inşallah notlarımı da düzelteceğim. Uzun sürecek ama değecek inşallah.

Geri
Yukarı