Lisede sınıfta kalma

7 tane sorumluluğum var demişsin, bu sorumluluklar geçen seneden mi? Bu seneyi sayma ortalama 50 ustuyse sormlulugun da olmuyor.

Yok o soruyu ben sormadım. Bir dersden sorumlu geçmen için ortalamanın 50 altı olması gerek değil mi? Lise 9 öğrencisiyim zaten önceki sene diye bir şey yok yani. Benim ortalamam 50 üstü fakat 7 dersden kaldım. Müdür hala kalacağım konusunda ısrarcı. Yönetmelik dediğimde "benden iyi mi bileceksin?" diyor. Siz geçeceğimi söyleseniz bile sebepsiz çok iğrenç bir stres var bende. Son kez soruyorum sizide uğraştırdım kusura bakmayın. Ortalamam 50 üstü. Ben şimdi kesin sınıfı geçiyorum değil mi?

Yok o soruyu ben sormadım. Bir dersden sorumlu geçmen için ortalamanın 50 altı olması gerek değil mi? Lise 9 öğrencisiyim zaten önceki sene diye bir şey yok yani. Benim ortalamam 50 üstü fakat 7 dersden kaldım. Müdür hala kalacağım konusunda ısrarcı. Yönetmelik dediğimde "benden iyi mi bileceksin?" diyor. Siz geçeceğimi söyleseniz bile sebepsiz çok iğrenç bir stres var bende. Son kez soruyorum sizide uğraştırdım kusura bakmayın. Ortalamam 50 üstü. Ben şimdi kesin sınıfı geçiyorum değil mi?

Geçiyorsun dostum benim dediğim şey hani geçen sene MEB dedi ya "ortalaması sınıfı geçmeye yetmeyenler kaldığı ders kadar sorumluluğa girsin" işte geçen sene 6 dersten kaldiysan ve bu sene onları vermediysen kalıyorsun. Sorumluluk sınırı 6 sorumluluk sınırı sınıfta kalırsan olur kalmazsan zaten tüm dersleri geçmiş sayılırsın.

Biliyorum karışık ama şu an rahat ol geçiyorsun, edebiyattan kaldiysan tek onu vereceksin sorumluluk olarak seneye.

Hayatım boyunca hiç bir öğretmene veya müdüre bu konular hakkında guvenmedim. Niyese hepsi boş stres yaratıyor yalan söyleyerek.

Geçiyorsun dostum benim dediğim şey hani geçen sene MEB dedi ya "ortalaması sınıfı geçmeye yetmeyenler kaldığı ders kadar sorumluluğa girsin" işte geçen sene 6 dersten kaldiysan ve bu sene onları vermediysen kalıyorsun. Sorumluluk sınırı 6 sorumluluk sınırı sınıfta kalırsan olur kalmazsan zaten tüm dersleri geçmiş sayılırsın.

Biliyorum karışık ama şu an rahat ol geçiyorsun, edebiyattan kaldiysan tek onu vereceksin sorumluluk olarak seneye.

Hayatım boyunca hiçbir öğretmene veya müdüre bu konular hakkında guvenmedim. Niyese hepsi boş stres yaratıyor yalan söyleyerek.

Çok teşekkür ederim. Gerçekten içimi rahatlattınız. Sizi çok oyaladım farkındayım fakat o kadar karışık bir durumki. Herkes farklı bir şey diyor bu konu hakkında. Sorularımı cevaplayabilecek kimsede yok çevremde öğretmenlerin hepsi farklı şeyler söylüyor zaten. Bana çok yardımın dokundu. Teşekkür ederim.

Çok teşekkür ederim. Gerçekten içimi rahatlattınız. Sizi çok oyaladım farkındayım fakat o kadar karışık bir durumki. Herkes farklı bir şey diyor bu konu hakkında. Sorularımı cevaplayabilecek kimsede yok çevremde öğretmenlerin hepsi farklı şeyler söylüyor zaten. Bana çok yardımın dokundu. Teşekkür ederim.

Sorun yok, beni de başta böyle korkuttular araştıra araştıra öğrendim. Gerçekten çok karışık bir sistem var ortada bende başta bu konuda bilgili hocalarımı rahatsız etmiştim bayağı :D yardımcı olduğuma sevindim, iyi sosyaller. Geçince buraya yazın güleriz hatta neye streslenmişiz diye :D

Bu dönem 50 ortalamam var bakan aciklama yapti sorumluk sinavi olanlar rahat olsunlar falan dedi çok saçma benim şu an 6 bu dönem 50 yaparsam geçmem lazim.

Bakanın öyle bir aciklama yaptığını hatırlamıyorum, kaynak vb atar misiniz?

Madde 58-(1) ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla doğrudan sınıfını.
Geçemeyen öğrencilerden; bir sınıfta başarısız ders sayısı en fazla 3 ders olanlar sorumlu olarak.
Sınıflarını geçer. ancak alt sınıflar da dâhil toplam 6 dersten fazla başarısız dersi bulunanlar sınıf
Tekrar eder
. Nakil ve geçişler nedeniyle ortaya çıkan sorumlu dersler bu sayıya dâhil edilmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı