Lisede sorumluluk sınavına kimler girer?

yasarbalcioglu

Femtopat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600
Asus b450m Dragon
Asus Radeon RX 6700XT Dual 12gb
Xpg Gammix D35 8gb 3200Mhz x2
Adata legend 750 500gb 3500-3000
Fsp cmt192
Fsp hyper pro h3-650 650w 80+ bronze
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
9. Sınıftan 10.sınıfa geçeceğim ortalamam 70 ama Matematik ve Biyolojiden kaldım sorumluluk sınavına girecek miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet. Kaldığın dersin sınavına giriyorsun puanın geçerse işte dersten geçmiş oluyorsun. Bu sınavlar muhtemelen sen 10. sınıftayken yapılır.

9. sınıftan 10.sınıfa geçeceğim ortalamam 70 ama matematik ve biyolojiden kaldım sorumluluk sınavına girecek miyim?

Hayır girmezsin ortalaman 50 üstü olduğu için sıkıntı olmaz sadece edebiyattan kalırsan girersin bir de e-Okul'da sorumluluk sınavlarım seçeneği vardan oradanda kontrol edebilirsin.

daha kalmadın merak etme, 2 dönemin ortalaması önemli. bu donem daha çok çalış ve üstünde not al (ortalama) 1 dersten kalsan bile ortalaman 70 diye sorumlu geçiyosun yani sınava girmen gerekmiyo

9. Sınıftan 10.sınıfa geçeceğim ortalamam 70 ama Matematik ve Biyolojiden kaldım sorumluluk sınavına girecek miyim?
Matematik ve Edebiyat dersi temel 2 derstir. Bunları 50 üstü geçmen şart.

Daha kalmadın merak etme, 2 dönemin ortalaması önemli. Bu donem daha çok çalış ve 5 üstünde not al 1 dersten kalsan bile ortalaman 70 diye sorumlu geçiyosun yani sınava girmen gerekmiyor

Aynen arkadaşın dediği gibi bu dönem ve ilk dönemin ortalamasına göre olacak.

Geri
Yukarı