Lisede terbiyesiz öğrenciler ile nasıl başa çıkılır?

fromhell1

Megapat
Makaleler
2
Yer
İstanbul/Gaziosmanpaşa
Ne yapılır bu tiplere? İnsanca konuşmaktan anlamıyorlar. Karşımdaki "sınıf arkadaşıma" bir şey diyorum, herif bana "y****m" kelimesi ile başlayan atarlı giderli cümleler söylüyor. Yanlış anlaşılma olan bir olay için "O olayı yanlış anladınız, gelin yarın hoca ile beraber konuşalım." diyorum, aldığım cevap "Kardeşim beni ilgilendirmez... (Devamını dinlemedim bile.)". Kaldı ki bunu dediğim öğrenci sınıf başkanı. Seni ilgilendirmiyor da hademeyi mi ilgilendirecek? Hamam böceği gibiler bir de, biriyle sorun yaşadığın zaman örgüt gibi bir anda toplanmaya ve laf söylemeye başlıyorlar. Sorunları konuşarak çözmeyi tercih ediyorum çünkü hem yönetim duymasın istiyorum, hem de şöyle bir söz var:
1632403853220.png
.

Ama anlatılmıyor işte. Teneffüste aptal aptal şarkılar açıyorlar, (Ders dışı teknolojik aletleri kullanmak yasak, hatta bilgisayar laboratuvarına girmek bile yasak. Arkadaşlara bak hele, sanki kendi evi gibi remix açıyor.) ama lafı yiyen kişi benim. :D Herhangi bir tavsiyeniz var mıdır? 11'im, bilişim öğrencisiyim fakat okulun konumu yüzünden öğrencilerin %80'i böyle mahalle abisi tavrıyla geziyor.

Ne yapılır bu tiplere? İnsanca konuşmaktan anlamıyorlar. Karşımdaki "sınıf arkadaşıma" bir şey diyorum, herif bana "y****m" kelimesi ile başlayan atarlı giderli cümleler söylüyor. Yanlış anlaşılma olan bir olay için "O olayı yanlış anladınız, gelin yarın hoca ile beraber konuşalım." diyorum, aldığım cevap "Kardeşim beni ilgilendirmez... (Devamını dinlemedim bile.)". Kaldı ki bunu dediğim öğrenci sınıf başkanı. Seni ilgilendirmiyor da hademeyi mi ilgilendirecek? Hamam böceği gibiler bir de, biriyle sorun yaşadığın zaman örgüt gibi bir anda toplanmaya ve laf söylemeye başlıyorlar. Sorunları konuşarak çözmeyi tercih ediyorum çünkü hem yönetim duymasın istiyorum, hem de şöyle bir söz var: Eki Görüntüle 1171841.

Ama anlatılmıyor işte. Teneffüste aptal aptal şarkılar açıyorlar, (Ders dışı teknolojik aletleri kullanmak yasak, hatta bilgisayar laboratuvarına girmek bile yasak. Arkadaşlara bak hele, sanki kendi evi gibi remix açıyor.) ama lafı yiyen kişi benim. :D Herhangi bir tavsiyeniz var mıdır? 11'im, bilişim öğrencisiyim fakat okulun konumu yüzünden öğrencilerin %80'i böyle mahalle abisi tavrıyla geziyor.

Liseyi yarılamışsınız zaten, karışmadan devam edin. 2 sene sonra kurtulursunuz. Bu arada 11'deydi sanırım sayısal sözel sınıflar ayrılıyordu. Ayrılırsınız bu sene herhalde.

Ne yapılır bu tiplere? İnsanca konuşmaktan anlamıyorlar. Karşımdaki "sınıf arkadaşıma" bir şey diyorum, herif bana "y****m" kelimesi ile başlayan atarlı giderli cümleler söylüyor. Yanlış anlaşılma olan bir olay için "o olayı yanlış anladınız, gelin yarın hoca ile beraber konuşalım." diyorum, aldığım cevap "kardeşim beni ilgilendirmez... (devamını dinlemedim bile.)". Kaldı ki bunu dediğim öğrenci sınıf başkanı. Seni ilgilendirmiyor da hademeyi mi ilgilendirecek? Hamam böceği gibiler bir de, biriyle sorun yaşadığın zaman örgüt gibi bir anda toplanmaya ve laf söylemeye başlıyorlar. Sorunları konuşarak çözmeyi tercih ediyorum çünkü hem yönetim duymasın istiyorum, hem de şöyle bir söz var: Eki Görüntüle 1171841.

Ama anlatılmıyor işte. Teneffüste aptal aptal şarkılar açıyorlar, (ders dışı teknolojik aletleri kullanmak yasak, hatta bilgisayar laboratuvarına girmek bile yasak. Arkadaşlara bak hele, sanki kendi evi gibi remix açıyor.) Ama lafı yiyen kişi benim. :D herhangi bir tavsiyeniz var mıdır? 11'im, bilişim öğrencisiyim fakat okulun konumu yüzünden öğrencilerin %80'i böyle mahalle abisi tavrıyla geziyor.

Onlarla muhatap olma konuşma kendi halinde takıl onlar laf falan anlamaz birini döversen de başına 20 kişi olurlar uzak dur yeter.

Ne yapılır bu tiplere? İnsanca konuşmaktan anlamıyorlar. Karşımdaki "sınıf arkadaşıma" bir şey diyorum, herif bana "y****m" kelimesi ile başlayan atarlı giderli cümleler söylüyor. Yanlış anlaşılma olan bir olay için "o olayı yanlış anladınız, gelin yarın hoca ile beraber konuşalım." diyorum, aldığım cevap "kardeşim beni ilgilendirmez... (devamını dinlemedim bile.)". Kaldı ki bunu dediğim öğrenci sınıf başkanı. Seni ilgilendirmiyor da hademeyi mi ilgilendirecek? Hamam böceği gibiler bir de, biriyle sorun yaşadığın zaman örgüt gibi bir anda toplanmaya ve laf söylemeye başlıyorlar. Sorunları konuşarak çözmeyi tercih ediyorum çünkü hem yönetim duymasın istiyorum, hem de şöyle bir söz var: Eki Görüntüle 1171841.

Ama anlatılmıyor işte. Teneffüste aptal aptal şarkılar açıyorlar, (ders dışı teknolojik aletleri kullanmak yasak, hatta bilgisayar laboratuvarına girmek bile yasak. Arkadaşlara bak hele, sanki kendi evi gibi remix açıyor.) Ama lafı yiyen kişi benim. :D herhangi bir tavsiyeniz var mıdır? 11'im, bilişim öğrencisiyim fakat okulun konumu yüzünden öğrencilerin %80'i böyle mahalle abisi tavrıyla geziyor.

Anlaşamazsın.
Birini döversin dayak yersin ikincisi, üçüncüsü derken seni de "mahalle abisi" gibi görürler anca o zaman kurtulursun.

Bir tek sizin okulun değil neredeyse tüm okulların ortak sorunu bu. Ailesinden, çevresinden edinemediği terbiyeyi sizden alacak değil. İletişimi kesmek en doğru ve kolay çözüm.

Geri
Yukarı