Lisede yatılı kalmak mantıklı mı?

Ben olsam Anadolu yazardım fen lisesinde daha fazla konu var TYT ve AYT'de çıkmayan Anadolu'da böyle bir dert yok. Evinden uzak kalmaktansa servisle gitmek iyidir günlük 1saat fazla değil. Bende proje Anadolu lisesinde okuyorum hedefim buydu fazla zorlamaya gerek olmadığını düşündüm. Eksileriyse bizim okulda sınavlar zor, ortamını pek beğenmiyorum.

%6,92ile girmiştim %9+ile girenler vardi

4+4 uzatma şeklinde 8 yıl hakkı var.Eki Görüntüle 1845885
Yöneticilik derken, "müdürlük" değil.

4 yıl müdür yardımcısı + 4 yıl da müdürlük yapılarak uzatılabilir diye biliyorum. Yani her şekilde sınırlı süreleri var. Tarikatçı yurtlar gibi 30 yıl takılamıyorlar.

Son düzenleme:
Kesinlikle fen lisesine gitme yatılı için değmez. Anadolu liseleri hep daha iyidir bence. Ben de fen lisesine gidecektim Anadolu Lisesi'ne gittim. Fen lisesi müfredatı gereksiz fazla yorucu değmez kesinlikle. Sayısal için sadece fen liseleri yok unutma.

Babam kadıköy anadolu lisesinde öğretmen. Yatılı kalmak mantıklı mı diye soran herkese kesinlikle yatılı vermeyin diyor yıllardır. Aynı sebepten yatılı okula gitmeni (en azından lisede) önernem ben. Bilgisayar mühendisliği için kesinlikle fen lisesi daha uygun ama bu demek değil ki anadolu lisesi bu konuda kötü. Bana sorarsan iki liseden de benzer sonuçlar alırsın dersler konusunda.

Geri
Yukarı