Lisede yatılı kalmak mantıklı mı?

Öncelikle fen lisesi ve proje okullarından birine yerleşecekseniz önceden uyarayım. Sınavlar zor oluyor ve çoğu öğretmen bonkör bir şekilde sözlü vermediğinden düzenli çalışmazsanı ortalamanoz bayağı düşük oluyor. 0.98 yüzdeli bir okuldan mezun oldum fakat OBP m 76 :D bu da beni YKS de bayağı bir geri atıyor. Yani gideceğini okulda olacağınız sınavları da göz önünde bulundurun. Çalışacaksanız fen ve proje okulu çalışmayacaksanız düz bir Anadolu lisesi tercih edin.

Herkese selam.

Eki Görüntüle 1842470

LGS'den böyle bir sonuç aldım ve 2 lise arasında kaldım. Bir tanesi fen lisesi ve proje okulu ama eve uzak ve gidersem hafta içi günleri orada yatılı olarak kalacağım, hafta sonu eve geleceğim. Diğer lise ise Anadolu lisesi ama haftanın her günü evde olacağım, servisle gidip geleceğim. Fen lisesinin gelme olasılığı var ama kesin değil. Anadolu lisesinin gelme olasılığı ise kesin gibi bir şey. Sizce fen lisesini yazmalı mıyım? Okul yüzdeliklerini resim olarak bırakıyorum.

Eki Görüntüle 1842481
Aynı ikilemde ben de kalmıştım. Şimdi iyi ki gitmemişim yatılı diyorum. Herkesin durumu farklı tabi ama her şehrin belli iyi liseleri vardır. Bazı anadolular fen liselerinden iyidir. Pansiyonda hiç kalmadım bilmiyorum ancak ben tavsiye etmem.

Aynı ikilemde ben de kalmıştım. Şimdi iyi ki gitmemişim yatılı diyorum. Herkesin durumu farklı tabi ama her şehrin belli iyi liseleri vardır. Bazı anadolular fen liselerinden iyidir. Pansiyonda hiç kalmadım bilmiyorum ancak ben tavsiye etmem.
Bu biraz şey gibi, hayatımda hiç muz yemedim ama sevmiyorum. 🥺

Bu biraz şey gibi, hayatımda hiç muz yemedim ama sevmiyorum. 🥺
Muz ve elma arasında seçim yapmam gerekiyorsa ve hiç muz yemediysem en azından elmanın tadını biliyorum. Elmanın tadı güzel diyorum ben, muzun da görüntüsünden, kokusundan hoşuma gitmediğini bu yüzden eğer aynı seçimi başka birisinin de yapması gerekiyorsa ona elmayı önerdiğimi söylüyorum. Buyursun ikisinin de tadını bilenler 😀

Bu arada bahsettiğim Anadolu lisesine karar kıldım. Yardımcı olan herkese teşekkürler.

Herkese selam.

Eki Görüntüle 1842470

LGS'den böyle bir sonuç aldım ve 2 lise arasında kaldım. Bir tanesi fen lisesi ve proje okulu ama eve uzak ve gidersem hafta içi günleri orada yatılı olarak kalacağım, hafta sonu eve geleceğim. Diğer lise ise Anadolu lisesi ama haftanın her günü evde olacağım, servisle gidip geleceğim. Fen lisesinin gelme olasılığı var ama kesin değil. Anadolu lisesinin gelme olasılığı ise kesin gibi bir şey. Sizce fen lisesini yazmalı mıyım? Okul yüzdeliklerini resim olarak bırakıyorum.

Eki Görüntüle 1842481

Farklı okullardan kalan var ise yatılı yurdunda, çok fazla sıkıntı çıkıyor. Bölgeye bir bak istersen, çarşı izinleri vs olacaktır ve senin için ferah bir alan isteyebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı