Lisemden memnun değilim

Diyecek bir şey bulamadım bunlara :D OBP'li bir lisenin fen lisesinden iyi olabileceğini sanıyorlar, başarısız olup başarıyı kötüleyen ilk defa görüyorum. LGSyi yapmış olmak için yapmıyorlar
Arkadaşın gittiği liseye lafımız yok, mesele bilmediği bir konu hakkında yorum yapması.

Yazdıklarım ile alakası yok lütfen konuyu uzatmayın.

90 OBP ile alan lise, 70 OBP ile alan lise diye bir şey ben hayatımda görmedim, belki deneme yapıp sınıfları EA sozel sayısal ayrı ayrı başarılı başarısız diye sıralamışlardır. 75 üstü obpsi olan herkesi alıyorlar bu tür liselere bence sen uzatmışsın konuyu, bu konuyu unutmama rağmen yazıp sonra da konuyu kapatalım ayağına giriyorsun :D

Diyecek bir şey bulamadım bunlara :D OBP'li bir lisenin fen lisesinden iyi olabileceğini sanıyorlar, başarısız olup başarıyı kötüleyen ilk defa görüyorum. LGSyi yapmış olmak için yapmıyorlar
Başarısızlık mi? Lgs başarı ölçmez hocam, bu sene ki lgs sadece stresi ölçtü. Ayrıca şu yorumu yapayım, çevremden duyduğuma göre gerek forumdaki kişiler gerekse diğer insanlar, obpli gidip de memnun kalan çok fazla kişi yok. Çünkü ortaokul da obp iyi değilse problem vardır. Mesela bi' 90 obp yapmak çok da zor değil. O yüzden notu iyi olup sıkıntılı tipin olması çok normal.

Başarısızlık mi? LGS başarı ölçmez hocam, bu sene ki LGS sadece stresi ölçtü. Ayrıca şu yorumu yapayım, çevremden duyduğuma göre gerek forumdaki kişiler gerekse diğer insanlar, OBP'li gidip de memnun kalan çok fazla kişi yok. Çünkü ortaokul da OBP iyi değilse problem vardır. Mesela bi' 90 OBP yapmak çok da zor değil. O yüzden notu iyi olup sıkıntılı tipin olması çok normal.

Yıllardır LGS'ye girecek çocukları avutmak için uydurdukları şey "LGS başarı ölçmez". Çevremden gördüğüm kadarıyla bu lafı genelde LGS'ye girmeyip OBP'li liseye gidenler ya da LGS'ye girip kötü yapıp yine OBP'li liseye gidenler söylüyor. O zaman bu sınavın amacı ne? Çalışan öğrenci ile çalışmayanı ayırmak değil mi? Çocuk çalışıp adam gibi liseye gidiyor sonra biri çıkıp kötü fen lisesi < OBP'li lise falan diyor... Fen lisesine gidip memnun olmayan ya fen lisesi müfredatının ağırlığından sevmiyordur ya da yaşadığı yer aşırı kötü olacak ki fen lisesine bile gitse sıkıntılı tip göreceği bir yer olacak... o sıkıntılı tipler genelde okul bitsin rahatım kafasında takılıyor, yani yine doluştukları yer obpli lise, meslek liseleri

Yıllardır LGS'ye girecek çocukları avutmak için uydurdukları şey "LGS başarı ölçmez". Çevremden gördüğüm kadarıyla bu lafı genelde LGS'ye girmeyip OBP'li liseye gidenler ya da LGS'ye girip kötü yapıp yine OBP'li liseye gidenler söylüyor. O zaman bu sınavın amacı ne? Çalışan öğrenci ile çalışmayanı ayırmak değil mi? Çocuk çalışıp adam gibi liseye gidiyor sonra biri çıkıp kötü fen lisesi < OBP'li lise falan diyor... Fen lisesine gidip memnun olmayan ya fen lisesi müfredatının ağırlığından sevmiyordur ya da yaşadığı yer aşırı kötü olacak ki fen lisesine bile gitse sıkıntılı tip göreceği bir yer olacak... o sıkıntılı tipler genelde okul bitsin rahatım kafasında takılıyor, yani yine doluştukları yer obpli lise, meslek liseleri
Ben onlardan değilim, ben de fen lisesine gidiyorum. En net kanıtı çok çok daha fazla çalıştığım arkadaşım benden daha az stres yaptığı için daha yüksek aldı. 2021 lgs için deseydiniz bunu anlardım, ama bu sene tamamen fiyaskoydu. 1 soru bile %1 kadar fark ederken diğer çocuğa başarısız diyemeyiz.

Bence fazla abartiyorsunuz gerçekten iyi liseler (OBP'li liseler için söylüyorum) güzel olabiliyor. Mesela ben 99 ortalama ile OBP ile alan liseye geçtim ve gayet memnunum. Şu konuda haklısınız OBP ile alan kötu bir liseye geçerseniz memnum kalamayabilirsiniz.

Kaç ortalama ile gittin?
97 fakat obpde bir okulun ortalaması 91 olsun yinede okul 91 altını alıyor bu yüzden salaklarla kalıyorsun

Yıllardır LGS'ye girecek çocukları avutmak için uydurdukları şey "LGS başarı ölçmez". Çevremden gördüğüm kadarıyla bu lafı genelde LGS'ye girmeyip OBP'li liseye gidenler ya da LGS'ye girip kötü yapıp yine OBP'li liseye gidenler söylüyor. O zaman bu sınavın amacı ne? Çalışan öğrenci ile çalışmayanı ayırmak değil mi? Çocuk çalışıp adam gibi liseye gidiyor sonra biri çıkıp kötü fen lisesi < OBP'li lise falan diyor... Fen lisesine gidip memnun olmayan ya fen lisesi müfredatının ağırlığından sevmiyordur ya da yaşadığı yer aşırı kötü olacak ki fen lisesine bile gitse sıkıntılı tip göreceği bir yer olacak... O sıkıntılı tipler genelde okul bitsin rahatım kafasında takılıyor, yani yine doluştukları yer OBP'li lise, meslek liseleri.

97 fakat OBP'de bir okulun ortalaması 91 olsun yine de okul 91 altını alıyor bu yüzden salaklarla kalıyorsun.

Fazla uzatmak istemedim ama sadece sana cevap vereceğim. Okul 98,6 ile aldı ben 99 ile gittim.

Yeni konular

Geri
Yukarı