Liseye geçtiğimden beri moralim bozuk

Ağlamaya ne gerek var? Bizde çok düşük notlar getirdik kafaya taktık ama çalışmadık 🙂 devamlı internet kafeye gittik durduk. Sen böyle yapma her gün 2 saat tekrar yap ders içinde notlar al bak sonra göreceksin notların düzelmiş.

Pardon hocam benim salaklığım. Hocaya bahsetsem bile muaf olacağımı sanmam.
Hocaların verdiği cevap şu oluyor genelde: Bu Din Kültürü dersi. İnancının olup olmaması umrumda değil, bu bir ders.

Maalesef lise ortaokul gibi değil. Başlar başlamaz daha 9. sınıfta sana tekmeyi basıyor. Ancak sonradan alışıyorsun.

Benim de notlarım her zaman 80 90 geliyordu orta okulda hatta yetmezmiş gibi fenden 98.5 ortalama aldıydım siz düşünün gerisi, liseye bir geçtim kimya 70 kopyayla, 54 biyoloji, 40 matematik, 40 sağlık, 50 coğrafya ile aval aval baktım hocalara.

En kötü bir sene daha tekrar edersin ama iyice çalışırsın. Elden bir şey gelmez ülkemizde zaten 9. sınıf en çok kalınan sınıf.

Hocam müslüman mısınız?

Komik mi bu şimdi ironi olsa bile hiçbir mantığı yok.

İnsanın notuna göre müslüman mısın diye sormak.

Çünkü ortaokul ile lisenin zorluk seviyesi ve işleyişi aynı değil. 9. sınıf adama tokat gibi çarpar. Çok normal. Ortaokul gibi rahat değil maalesef. Biraz gayret istiyor. Her gün işlediğin derslere 1 saat baksan yeterli. Verimli çalışabilirsen gerçekten etkisini görür ve ortaokuldaki gibi 80-90 rahat alabilirsin.

Ders işleyemiyoruz ki Online eğitimde dikkatim çok dağılıyor, dersi dinleyemiyorum, çoğu arkadaşım da böyle.
2. sinavlara calisabilirsin. Daha sozlu puanlari da var. Takma kafana bu kadar. Dunyanin sonu degil.

Sözlü puanları kullanıldı 75.1 ortalamam. Onun harici 65 oluyor bütün notlarım.

Geri
Yukarı