Liseye yeni geçtim ve hiç arkadaşım yok

keremmuchiha

Decapat
Daha fazla  
Merhaba.
Liseye yeni geçtim ve 3 gün oldu okul açılalı.

Daha hiç arkadaş edinemedim normalde sosyal biriyim utanmam fazla ama bu ortama hiç ısınamadım teneffüslerde kendi halimde video izliyorum.
Bu süreç ne zaman biter normal mi yalnız kalmam? Birileri tavsiye verebilir mi nasıl arkadaş edinebilirim yoksa şimdilik daha arkadaşım olmaması normal mi?

Normalde telefonların toplanması gerekiyor nasıl video izliyorsunuz anlamadım fakat çok da önemli değil. Lisede hemen arkadaş edinmek bence çok iyi bir şey değil. Zamanla herkesi tanıyıp kendinize arkadaş seçmelisiniz. Bu konularda seçici olmazsanız ileride sorun yaşayabilirsiniz.

Yavaşça olacak illaki bir iki kişi ile arkadaş olucak yoksa lise video izleyerek bitecek bir şey değil.

Merhaba.

Daha hiç arkadaş edinemedim normalde sosyal biriyim utanmam fazla ama bu ortama hiç ısınamadım teneffüslerde kendi halimde video izliyorum.
Bu süreç ne zaman biter normal mi yalnız kalmam? Birileri tavsiye verebilir mi nasıl arkadaş edinebilirim yoksa şimdilik daha arkadaşım olmaması normal mi?

İlk günlerden normal ama yavaş yavaş alışmanız lazım. Kafa dengi olduğunuzu düşündüğünüz kişilerle takılabilirsiniz.

Normalde telefonların toplanması gerekiyor nasıl video izliyorsunuz anlamadım fakat çok da önemli değil. Lisede hemen arkadaş edinmek bence çok iyi bir şey değil. Zamanla herkesi tanıyıp kendinize arkadaş seçmelisiniz. Bu konularda seçici olmazsanız ileride sorun yaşayabilirsiniz.

Bazı liselerde sorun edilmiyor hatta bizim fizik hocası dersleri telefona gönderdiği bile oluyor.

Merhaba.

Sınıftakilerle zevkleriniz aynı değilse hiç olmayın sonra konuşacak bir şey bulamayınca boş boş birbirinize bakarsınız.

Ben hatırladım kendimi ilk hafta ruh gibi gezmiştim. Teneffüs olunca bahçeye iner kantine doğru ilerler sonra sınıfa geri dönerdim. Elbette arkadaş edineceksin hatta şunu söyleyeyim lise arkadaşlıkları çok güzeldir. Bir ağabeyin olarak yani liseyi bitireli 8 sene olmuş bir büyüğün olarak sana tavsiyem n'olur güzel insanlarla arkadaşlık et. Arkadaş seçimin nasıl bir insan olmak istediğinin seçimidir güzel dostum.

Merhaba.

Ben de geçen sene öyleydim. Ortalama 2. döneme yakın ortamın oluyor zaten. Ama lisede dostunu bulamazsın ilk 2 senede. Kafana takma yani. Ama yine de milletle yakın olmaya çalış.

Yeni konular

Geri
Yukarı