Lite kart varken Papara Black kart almak

alenowl

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, ben Papara Black alacağım. Lite kartımda var. Black alırsam Lite parayı nasıl atacağım ya da kendisi iki hesabada aynı miktari mi bulunduruyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Parayı ikisinden de çekersiniz. Para karta değil, hesaba geçiyor.

Merhaba, ben Papara Black alacağım. Lite kartımda var. Black alırsam Lite parayı nasıl atacağım ya da kendisi iki hesabada aynı miktari mi bulunduruyor?

Hesap bakiyesi her karta geçer. Mesela hesabında 100 TL var diyelim. Lite karttan 100 TL harcayabilirsin. Aynısı Black kart için de geçerli. Hesabındaki 100 liranın 10 lirasını Lite karttan harcadın. Black karttan 90 TL harcayabilirsin yüklemedikce.

Son düzenleyen: Moderatör:
Lite karttaki parayla black kartta kullanabileceğin para aynı para. Tek hesap fazla kart öyle düşün. Yanlış bilmiyorsam böyle. Çünkü abimin hesabında bir benim kartım var bir kendisinin kartı. Ama satın alırken o aldığında hesaptan para çıkıyor. Yani aktarma durumuna gerek yok.

Lite karttan para çekemiyorsun. Onun dışında kartlar sadece aracı oluyor. Aynı hesap karttan hesabına yatır ister Lite'dan harca ister Black'den.

Cevabı burada mevcut:
Papara'da yüklediğin para, kartına yükleniyor/yansıyor.
Yanlış bir bilgidir. Yukarıda da belirttiğim üzere; Papara bir cüzdan uygulamasıdır. Yüklediğiniz para hesap havuzunuza yansır, yaptığınız her işlem (sahip olduğunuz Papara kartlarıyla gerçekleştirdiğiniz işlemler de dahil) bu havuzda bulunan parayı kullanır. Kısaca paranız karta yüklenmez, hesabınıza yüklenir.

Geri
Yukarı