LiveKernelEvent 141 ve Display 4101 Hataları

Enes Başaran

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda uzun bir süredir display 4101 hatası alıyorum. Bazen oyundayken oyunum kapanıyor veya ekran birkaç saniyeliğine gidiyor bazen de oyunda veya masaüstünde fark etmeden monitörümde görüntü gidiyor, sistem tamamen kilitleniyor, klavyedeki Caps Lock vb. tuşlar çalışmıyor. Bu durumdan kurtulmak için bilgisayarı kasadan resetlemem gerekiyor. Bugün de sadece PDF, Discord ve Spotify açıkken bilgisayar tekrar siyah ekran verdi ve resetlemek zorunda kaldım. Birkaç kez DDU ile ekran kartı sürücüsünü silip farklı sürümleri denedim, bazıları daha stabildi ama sorun hiçbirinde tamamen çözülmedi. Yakın bir zamanda anakart ve RAM'lerimi değiştim, değişimden sonra da hata devam etti. Ekran kartımı AMD'nin kendi testi dahil birkaç farklı testle denedim ve hiç hata vermedi. Ekran kartını düşük voltaj modunda da kullandım, sanırım hataları azalttı ama tamamen çözüm olmadı. Belki de öyle denk gelmiştir emin değilim. İşlemciyi de birkaç farklı programla denedim. PSU testini de OCCT üzerinden yaptım. Onda da hata vermedi. Ekran kartımın garantisi var, garantiye verdim, 3 saat oyun testi yapmışlar, sorun yok dediler. Hatanın sebebi ne olabilir ve ne yapabilirim artık bilmiyorum. Tavsiye verebilecek varsa şimdiden teşekkürler.
Bilgisayarın parçaları:
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450M-A PRO Max
MSI RX5500 XT 8 GB Mech
Kingston Hyper X Fury 8*2 DDR4 3600MHz
SanDisk Ultra 3D 500GB
Crucial MX500 500GB
Seagate Barracuda 2TB ST2000DM001

Bugün olan LiveKernelEvent hatasının .dmp dosyaları:
Sorun bugün de devam etti.2 kere video izlerken görüntü gitti, Discord'da ve Youtube'da sesler gelmeye devam etti fakat bir süre benim sesim gitmemiş. Birkaç dakika sonra sesim tekrar gitmeye başlamış fakat görüntü gelmedi. Bilgisayarı tekrar başlatmak zorunda kaldım. Ayrıca Kernel-Power 41 hataları da gözüküyor olay görüntüleyicisinde.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı