Çözüldü LLF atarken "unable to lock this device" uyarısı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

murathanc

Hectopat
Makaleler
1
LLF atmamı tavsiye ettiler. Denedim lakin uyarı aldım olmadı. Nasıl çözebilirim?
16907603322877806913609079445081.jpg

Çözüm
Aynen öyle hocam.
Low Level Format diskin her bir sector e 0 yazması. Bunu da formatın en keskin yoludur. Eğer bir diske LLF atmak istiyorsanız farklı bir disk daha takıp onu boot etmeniz lazım. Çünkü LLF yapacak programı bir şekilde çalıştırmanız lazım. Başka bir bilgisayar veya işletim sistemi olan bir diskiniz yoksa LLF yapamazsınız.
Diskteki olan bir dosya veya bir program açıksa onu kapatıp tekrar deneyin. Bu arada bu diski yedek olarak mı kullanıyorsunuz yoksa içerisinde Windows mu var?

Aynen öyle hocam.
Low Level Format diskin her bir sector e 0 yazması. Bunu da formatın en keskin yoludur. Eğer bir diske LLF atmak istiyorsanız farklı bir disk daha takıp onu boot etmeniz lazım. Çünkü LLF yapacak programı bir şekilde çalıştırmanız lazım. Başka bir bilgisayar veya işletim sistemi olan bir diskiniz yoksa LLF yapamazsınız.

Çözüm
Bilgisayarı satacağım. O sebeple içerisinde bir şey kalmasın istiyorum. 8-9 sene kullandım bu diski ne olur ne olmaz.
Eğer 16GB ve üstü belleğiniz varsa flash belleğe Windows To Go flashlayıp oradan diski LLF yapabilirsiniz belki. Zaten bilgisayarı satacağınız için kullanmıyorsunuzdur diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı