Localhostta "ındex of" sayfası gelmiyor

mig

Centipat
Daha fazla  
Selam elimde bir tane proje var. Bunu localhostta çalıştırıp görmek istedim ancak daha yeni bir macOS bilgisayara geçtim ve o yüzden mamp yükledim. Mamp üzerinden çalışmak istedim. Projemin dosyalarını mampın altında gerekli klasörün içine koydum ancak web tarayıcımda localhostu açınca karşıma "ındex of" sayfası geliyor. Ben ise projenin içerisindeki "welcome.blade.php" dosyasının gelmesini istiyorum. Bunun için bir yerlerden yönlendirme yapmam lazım galiba ancak nereden ve nasıl yapacağımı bilmiyorum. Aşağıya da localhostu açınca nasıl gözüktüğünün ekran resmini koyuyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Ekran Resmi 2022-09-11 23.00.23.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam elimde bir tane proje var. Bunu localhostta çalıştırıp görmek istedim ancak daha yeni bir macOS bilgisayara geçtim ve o yüzden mamp yükledim. Mamp üzerinden çalışmak istedim. Projemin dosyalarını mampın altında gerekli klasörün içine koydum ancak web tarayıcımda localhostu açınca karşıma "ındex of" sayfası geliyor. Ben ise projenin içerisindeki "welcome.blade.php" dosyasının gelmesini istiyorum. Bunun için bir yerlerden yönlendirme yapmam lazım galiba ancak nereden ve nasıl yapacağımı bilmiyorum. Aşağıya da localhostu açınca nasıl gözüktüğünün ekran resmini koyuyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Eki Görüntüle 1515478
package.json dosyasını atabilir misiniz?

Composer ile gerekli paketlerin kurulumunu yapman gerek. Ayrıca scriptin ana dizini hangi dosyadaysa index yolunu o klasör olarak belirtmen gerek htaccess yardımı ile.

Başlıkla konu biraz çelişmiş. Gördüğüm kadarıyla bu Node.js projesi. Eğer PHP projesi yapıyorsanız ya yanlış dizinde başlattınız sunucuyu ya da PHP sitesi Node.js uygulamasının içinde. Node.js projesini başlatmayı deneyin. Üstteki arkadaşın dediği gibi, package.json dosyasını atarsan daha yardımcı olabiliriz.

@The User 0 @Kxaan package.json dosyası şu şekilde.

Kod:
{
    "private": true,
    "scripts": {
        "dev": "npm run development",
        "development": "cross-env NODE_ENV=development node_modules/webpack/bin/webpack.js --progress --config=node_modules/laravel-mix/setup/webpack.config.js",
        "watch": "npm run development -- --watch",
        "watch-poll": "npm run watch -- --watch-poll",
        "hot": "cross-env NODE_ENV=development node_modules/webpack-dev-server/bin/webpack-dev-server.js --inline --hot --disable-host-check --config=node_modules/laravel-mix/setup/webpack.config.js",
        "prod": "npm run production",
        "production": "cross-env NODE_ENV=production node_modules/webpack/bin/webpack.js --no-progress --config=node_modules/laravel-mix/setup/webpack.config.js"
    },
    "devDependencies": {
        "@tailwindcss/ui": "^0.3",
        "autoprefixer": "^9.6",
        "axios": "^0.19",
        "bootstrap": "^4.0.0",
        "cross-env": "^7.0",
        "jquery": "^3.2",
        "laravel-mix": "^5.0.1",
        "lodash": "^4.17.19",
        "popper.js": "^1.12",
        "postcss-import": "^12.0",
        "postcss-nested": "^4.2",
        "resolve-url-loader": "^3.1.0",
        "sass": "^1.15.2",
        "sass-loader": "^8.0.0",
        "tailwindcss": "^1.4",
        "vue-template-compiler": "^2.6.11",
        "datatables.net": "^1.10.25",
        "datatables.net-dt": "^1.1.0"
    },
    "dependencies": {
        "datatables.net-dt": "^1.1.0",
        "@tailwindcss/aspect-ratio": "^0.2.1",
        "@tailwindcss/forms": "^0.3.3",
        "select2": "^4.1.0-rc.0"
    }
}

@die evet haklısınız ben bu mac e daha composer bile yüklemedim. Tamamiyle aklımdan çıkmış. Windowstan mac e geçmek tam anlamıyla eziyet. Hemen composer ı da yükleyeyim.

Son düzenleme:
@The User 0 @Kxaan package.json dosyası şu şekilde.

Kod:
{
    "private": true,
    "scripts": {
        "dev": "npm run development",
        "development": "cross-env NODE_ENV=development node_modules/webpack/bin/webpack.js --progress --config=node_modules/laravel-mix/setup/webpack.config.js",
        "watch": "npm run development -- --watch",
        "watch-poll": "npm run watch -- --watch-poll",
        "hot": "cross-env NODE_ENV=development node_modules/webpack-dev-server/bin/webpack-dev-server.js --inline --hot --disable-host-check --config=node_modules/laravel-mix/setup/webpack.config.js",
        "prod": "npm run production",
        "production": "cross-env NODE_ENV=production node_modules/webpack/bin/webpack.js --no-progress --config=node_modules/laravel-mix/setup/webpack.config.js"
    },
    "devDependencies": {
        "@tailwindcss/ui": "^0.3",
        "autoprefixer": "^9.6",
        "axios": "^0.19",
        "bootstrap": "^4.0.0",
        "cross-env": "^7.0",
        "jquery": "^3.2",
        "laravel-mix": "^5.0.1",
        "lodash": "^4.17.19",
        "popper.js": "^1.12",
        "postcss-import": "^12.0",
        "postcss-nested": "^4.2",
        "resolve-url-loader": "^3.1.0",
        "sass": "^1.15.2",
        "sass-loader": "^8.0.0",
        "tailwindcss": "^1.4",
        "vue-template-compiler": "^2.6.11",
        "datatables.net-dt": "^1.1.0"
    },
    "dependencies": {
        "datatables.net-dt": "^1.1.0",
        "@tailwindcss/aspect-ratio": "^0.2.1",
        "@tailwindcss/forms": "^0.3.3",
        "select2": "^4.1.0-rc.0"
    }
}

@die evet haklısınız ben bu mac e daha composer bile yüklemedim. Tamamiyle aklımdan çıkmış. Windowstan mac e geçmek tam anlamıyla eziyet. Hemen composer ı da yükleyeyim.
npm -i komutunu kullandınız mı?

Tekrar konu açmışsınız, tekrar yazayım. Bu bir node.js paketi. Ana dizinde terminali açıp npm i komutunu kullanın, ardından npm run build komutunu kullanın ve kontrol edin yine index of mu diyecek.

@die Evet tekrardan Index of sayfası geliyor. httpd.conf dosyasından bir şeyler yapmam lazım galiba ama ne onu bende bilmiyorum bir türlü yönlendiremedim.

Geri
Yukarı