Localhosttaki sitemi hostingime nasıl kopyalarım?

Sorako

Hectopat
Localhost olarak wordpressten kendime bir site yaptım ve satın almış olduğum hostingime (güzelhosting) bu siteyi kopyalamak istiyorum. İnternette biraz araştırma yaptım. Eklentileri denedim fakat hepsi ücretli. Daha sonra cpanelden 'public HTML' dosyasına 'RAR' olarak kurulu olan dosyayı yüklemeye çalıştım %80 de hata verdi (boyutu 800 MB, 2.5GB izin verildiği yazıyor) şimdi tekrar deniyorum. Bunu nasıl en kolay yolla halledebilirim.

İzlemiş olduğum, denediğim video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
FTP ile taşıyabilirsiniz, daha kolay RAR ZIP uğraşmanıza gerek kalmıyor.
İzleyip yapabileceğim bir video var mı? Daha önce kullandım zaten ama nereye atacağımı neyi atacağımı falan bilmiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Sorununuzu çözdünüz mü bilmiyorum ama cPanel'den yeni bir FTP hesabı oluşturmadan önce genelde hizmet sağlayıcınız size FTP hesabı ve parolasını mail olarak atar. Eğer varsa onu kullanın.

Sunucu .rar desteklemiyordur büyük ihtimalle o yüzden sorun çıkmış olabilir, atabilseniz de çıkartamayacaktınız.

Dosyayı .zip haline getirip, cPanel Dosya Yöneticisi aracılığıyla upload etmek benim daha çok işime geliyor, FTP'den atmaktansa.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı