Logitech destek faturayı kabul etmiyor

Navy

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar. 1 yıl önce Trendyol Technıcs satıcısı üzerinden aldığım Logitech G29 marka direksiyonumun 2-3 ay öncesi bozulması ile garanti servisine yolladım ve garanti servisi üzerinde hiçbir kusur bulunamamasına rağmen USB girişinden fazla voltaj aldığın ve anakartın arızalandığını söyleyerek dış etken faktöründen dolayı garanti dışı kaldığını söyledi.
Ben de bunun üzerine Logitech desteğin iyi olduğunu duydum ve kendileri ile iletişime geçtim. Detaylı bir arıza videosu ve gerekli bilgileri girdikten sonra ticketimi oluşturdum. Faturayı PDF, cihazla beraber video ve fotoğraf olarak yollamama rağmen kabul etmeyip bu mesajı atıyorlar.

"Sevgili Yiğit,
Maalesef, satıcıdan gelen makbuzu doğrulayamadık. Satın alma belgenizin geçerli bir ayrıntılı kopyası olmadan talebinize devam edemeyiz ve reddetmekten başka seçeneğimiz yok. İstendiği gibi geçerli bir makbuz/fatura sağlamak isterseniz, talebinizi yeniden başlatacağız".

Satıcıyla iletişime geçtiğimde ellerindeki tek faturanın bu olduğunu söylediler ki faturayı internetten kontrol ettirdim normal bir fatura ne yapmam lazım. Logitech teknik desteği daha önce kullandıysanız nasıl bir fatura gönderdiniz? Satıcıya ya da teknik servise dava açsam kazanabilir miyim? Cihazda hiçbir deformasyon yok, garantisi devam ediyor. Korumalı priz vs kullanıyorum.
Teknik servis raporu.
Logitech mail.

Dosya Ekleri

• Teknik servis kayıt formu.png
    Teknik servis kayıt formu.png
    895,3 KB · Görüntüleme: 158
  • Ekran görüntüsü 2022-04-14 164147.png
    Ekran görüntüsü 2022-04-14 164147.png
    47,5 KB · Görüntüleme: 74
  • Başlıksız-1.png
    Başlıksız-1.png
    130,7 KB · Görüntüleme: 96
Son düzenleyen: Moderatör:
Tüketici hakları kanununa göre, logitech yerine satıcıya da başvurabilirsiniz, ya da e-arşiv faturasını sorgulatıp, doğrudan linkini gönderebilirsiniz. Elektronik belgenin esprisi bu zaten, doğrulanabilir olması.

Normalde kabul edilmesi gerek gönderdiğiniz faturanın. Dilerseniz basılı olarak bir de fotoğraf çekip öyle gönderin. Garanti servisi de iyi yan çizmiş.

Kağıda basılı ve okunabilir halde fotoğrafını çektim yolladım, cihazla beraber videosunu da yolladım ama ne yazık ki onaylamıyorlar. Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı