Logitech F310 Gamepad için Penta Garanti Servisi deneyimlerim

Gentos

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Giriş:

Merhaba. Bugün sizlere Penta Garanti ile ilgili yaşadığım deneyimlerimi aktaracağım. Bu yazıyı tüm kullanıcıların Penta Garanti hakkında bilgilenmesi ve başlarına garantilik bir durum gelmesi durumunda ne yapacaklarını göstermek amacıyla yazıyorum. Hazırsanız başlayalım!

Arızanın farkına varma ve Penta Garanti ile iletişime geçiş süreci:

Trendyol'dan aldığım Logitech F310 gamepadimi 6 aydan uzun bir süredir kullanıyordum. Genellikle FIFA ve PES oynarken tercih ediyordum. Bu oyunların artık bayması sonucunda gamepadimi birkaç hafta hiç kullanmadım. Sonrasında tekrar kullanmam gerektiğinde sol analogda bir arıza olduğunu tespit ettim. FIFA'da menüler arasında gezinirken ben hiçbir şey yapmamama rağmen sık sık yukarı doğru menüde hareket ettiriyordu. Bu sorun bir zamandan sonra daha da çok arttı ve sinir bozucu olmaya başladı. Oyun içerisinden ben oyuncuyu başka yöne doğru ilerletirken sık sık yukarı doğru ilerletmeye başlamıştı ve sabrım taşmıştı. Gamepad Tester sitesinden gamepadimi test ettim ve sol analogun hiçbir şey yapmamama rağmen biraz yukarıya doğru itik olduğunu fark ettim ve arızayı tamamen anladım. İlk önce içini açıp tamir etmeyi düşündüm fakat sonrasında ürünün garantisi olduğunu ve içini açmam durumumda garantinin bozulacağının farkına vardım. Hemen ardından nasıl garantiye yollayacağımı araştırmaya başladım. Trendyol'dan satıcı ile iletişime geçtim ve beni Penta ile iletişime geçmem için yönlendirdi. 0850 277 0277 numarasını arayarak neredeyse hiç bekletilmeden müşteri temsilcisine bağlandım ve durumu izah ettim. O da bana garanti sürecinin toplamda 20 iş gününü bulabileceğini söyledi ve yapmam gerekenleri aynen şu şekilde sıraladı:

1- Garanti belgesi aslı
2- Adres
3- Arıza notu
4- Fatura fotokopisi

Ürünle beraber bu istenen belgeleri paketlememi ve verdikleri özel kodla birlikte Yurtiçi Kargo ile alıcı ödemeli olarak yollamamı istedi. Ben de zaten aldığım hiçbir teknolojik ürünün kutusunu atmadığım için hemen kutusuna koyup ilgili belgeler ile paketlemeyi yaptım ve 4 Eylül 2023 tarihinde Yurtiçi Kargo'ya teslim ettim. Verilen takip numarası ile kontrol ettiğimde hemen 1 gün sonra Penta'nın eline ulaştığını gördüm.

Ürünün Penta Garanti'ye ulaşması ve garanti işlemleri:

Söylediğim gibi, ürün 5 Eylül 2023 tarihinde Penta'ya ulaştı ve ulaştığında ne bir SMS ne de bir arama ile hiçbir şekilde bilgilendirilmedim. Aradan 2 gün geçti ve hala bir ses yoktu. Ben de 7 Eylül 2023 tarihinde Penta'yı tekrar aradım ve durumu izah ettim. İsim sorgulamasından sonra ürünün onlara 5 Eylül 2023 tarihinde ulaştığını ve ulaştıktan sonra en geç 3 iş günü içerisinde kaydının yapılacağını, ürünün garanti kapsamında olup olmadığının sorgulanacağını ve garanti sürecinin ona göre işleyeceğinden bahsetti. Yani 8 Eylül 2023 tarihinde ürünüm işleme alınacaktı. Dedikleri gibi de oldu. Ürünüm işleme alındığı gibi bana mesaj geldi ve bir kayıt numarası verildi. Bu kayıt numarası ile Penta'nın arızalı ürün takibi sitesinden ürünün durumunu takip edebilecektim. Fakat bana sadece kayıt numarası verilmişti, Birkaç gün sonra Arıza Takip sitesine ilk kez girdiğimde ürünün seri numarasının da istendiğini gördüm ve ben bunu bilmiyordum. Tekrardan Penta'yı aradım ve ürünün seri numarasını öğrendim. Sorgulama yaptığımda ürünün hiçbir kullanıcı hatası ibaresi bulunmadan garanti kapsamında olduğunu ve arıza açıklamasının yazıldığını gördüm. Günlerce kontrol ettim ve hiçbir değişiklik yoktu. En son dün, yani 14 Eylül 2023 tarihinde kontrol ettiğimde ürün durumunda Penta Değişti/Gönderildi yazdığını gördüm. Değişti ve gönderildi yazdığına göre ürünümün yenisi ile değişmesi ve kargoya verilmiş olması gerekiyordu. Gün boyu bekledim ve yine hiçbir şekilde benimle iletişime geçilmedi, kargo takip numarası verilmedi. Bugün, yani 15 Eylül saat 10:04'te Yurtiçi Kargo'dan mesaj geldi ve ürünün dağıtımda olduğu, elime de gün içerisinde ulaşacağı yazıyordu.

Ürünün Penta Garanti işlemlerinden sonra elime ulaşması:

Ürün, blgilendirme SMS'inden yaklaşık 1 saat sonra elime ulaştı. Gönderen ödemeli şekilde gönderilmişti. Yani bu süreç boyunca 1 kuruş bile masrafa girmedim. Ürünün paketini açtım ve evet, gerçekten de ürünün yenisi ile değiştiğini gördüm. Hiçbir sıkıntı çıkarmadan ürünümü direkt yenisi ile değiştirmişlerdi. Daha önce de birkaç Gamepad deneyimim olmuştu ve bu garanti sürecinden hiç umutlu değildim. Ürüne kullanıcı hatası diyip geri yollayacaklarını ya da tamir ettikten sonra geri yollayacaklarını, biraz zaman geçirdikten sonra tekrar arızalanacağını düşünmüştüm hep fakat yanıldım.

Sonuç:

Yeni gamepadimin testlerini yaptım ve sorunsuz şekilde çalışıyordu. Çok mutlu oldum. Buradan Penta'ya teşekkürlerimi iletiyorum. Tek puan kırdığım nokta, benimle yeteri kadar iletişime geçilmemesiydi. Onun dışında gayet memnun kaldım. Umarım bu deneyimim size ileride yardımcı olur. Okuduğunuz için teşekkür ediyorum. Hepinize iyi sosyaller dilerim. 🙂

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki yazı rengini neden beyaz tercih ettin :D

Hocam yazı rengini moderatör siyah olarak değiştirdi. Normal yazı renginde yazmıştım. Gerekçe ise aydınlık temada okunması içindi fakat bu sefer karanlık temada okunmuyordu. Eğer şu an sıkıntılı gözüküyor ise değiştireyim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı