Logitech F710 299TL

PC ile sorunsuz çalışır mı hocam? Aslında oyun oynamıyorum pek ama haftada 1 saat Pes oynuyorum. Klavyeden oynamak eziyet geliyor. Mevcutta giriş kalite bir kol var ama onda iyi oynanmıyor. Bu ürün ile Playstation'daki gibi akıcı oynanır mı?
Ben 200 saatin üzerinde Forza Horizon 4 oynadım. Gayet rahattı. Bir miktar ağır ama alışılabilecek bir şey.

PC ile sorunsuz çalışır mı hocam? Aslında oyun oynamıyorum pek ama haftada 1 saat Pes oynuyorum. Klavyeden oynamak eziyet geliyor. Mevcutta giriş kalite bir kol var ama onda iyi oynanmıyor. Bu ürün ile Playstation'daki gibi akıcı oynanır mı?
Ben Forza Horizon 4 oynuyorum gecikme tarzında problemim olmadı gayet akıcı, FIFA 16 ve 21 de oynadım ama futbol oyunlarıyla alakam yok onlar hakkında net bir yorum yapamam. @Uchiha Shisui'nin da dediği gibi biraz ağır bir ürün ona dikkat edin.

Forza için iyi olur mu?
Ben oynuyorum, gayet güzel.

Son düzenleme:
Aynı ürün bende de var ama hiç dediğiniz gibi bir bağlantı sorun yaşamadım. Ayrıca ön kısmında bulunan tuşu kullanarak modunu değiştirip PlayStation kontrolcüsü gibi kullabiliyorsunuz, güncel bir oyunda denemedim ama modu değiştirdiğinizde sorun çıkaracağını sanmıyorum.

Ben PC'de kullanıyordum ve Windows 10 ile çok da iyi çalışmıyordu. Alıcısı ile arasındaki mesafesi normal kullanımımda sorun yaşatıyordu. Zaten Windows 10 için de resmi bir yazılımı falan olmadığından kullandığım dönemde pek de sevemedim. Ama ele oturması, arka yüzeyinin soyulmadan önceki kalitesi falan çok güzeldi. Şu an Xbox Series S sahibiyim ve 9. Nesil kontrolcü ile oyun oynuyorum o yüzden F710 bir kenarda duruyor 4-5 aydır. Rocket League'de bazen direkt olarak oyun oynayabilirken bazen de 2. oyuncu olarak algılıyordu F710'u. 2. oyuncu olunca zaten mecburen klavye mouse ile oynamak zorunda kalıyordum. Xbox almadan önce 9. Nesil kontrolcü alıp 1 ay falan oynayınca F710'un gerçekten de sorunlu olduğunu anladım. Zaten yaşadığım sorunları internette aratınca da pek çok kişinin aynı sorunları yaşadığını ve çözümünün olmadığı da öğrenmiştim. F710 bağlantı sorunu diye Google'da aratırsanız eğer pek çok forum yazısı ve çözüm yöntemleri çıkıyor. Çözüm yöntemlerinin hepsini denedim ve işe yaramıyor hatta forumlarda da yapabileni görmemiştim. Zamanında ilk abim aldığında F710'u Windows 7 ile sorunsuz oynuyorduk ama Gamepad'i bana verince ve kendi bilgisayarım da Windows 10 olunca yaşadım bu dediğim sorunları.

Son düzenleme:
Bu kol ile Forzayı online sıralamalı yarışlarda kullanıp iyi sonuçlar alabilen varsa tebrik ederim. Gaz fren tepkisi çok iyi ama sağa sola hassas dönüşlerde zorluk çekiyorum ara sıra. Ayrıca 20-30dk sonra el yoruyor bende. Tetikleri biraz daha hafif olsa iyiymiş.

Rekabetçi yarışlarda klavye ile daha iyi sonuçlar alıyorum. Ama botlara karşı yarışacağım veya etrafın tadını çıkarmak için sakin sakin süreceğim diyorsanız o konuda iyi iş görüyor. Bir de PES oynamak için gayet uygun.

Geri
Yukarı