Logitech F710 alınır mı?

Mikael

Kilopat
Yer
Zürich/İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Mühendisi
Merhaba arkadaşlar, kardeşimle FIFA 19 ve yalnı olarak Steam oyunları oynamak için kol bakıyorum.

Şu aralar Logitech F710 aklıma yattı, kullanan var mı ve varsa ne düşünüyor? Biraz daha para ekleyip başka bir kol almak daha mı mantıklı olur?
IMG_7020.jpg

Düşünceleriniz ve mesajlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Xbox One S kontrolcüsü alabiliyorsan önceliğin Xbox One S kontrolcüsü olsun. Malzeme kalitesi, analog konumu ve D-pad tarzı ile Xbox One S kontrolcüsü bence F710'dan daha iyi. Yine de bütçem F710'a yetiyor dersen F710 da kötü değildir.

F710 alınmaz, hele ki 250 TL (bkz. Vatan Bilgisayar) gibi bir fiyat etiketine hiç. Bildiğiniz çağ gerisinde kalmış oyun kolunun ta kendisi. DS ile XBOX kolları arasındaki kalite farkı oyundaki ilk adımı attığınız an hissediliyor zaten.

F310 veya F710 yerine gidip XB 360 veya DS3 oyun kollarından birini alın. En kötü ikinci el, temiz kullanılmış bir tanesini kapın ama bu aygıta paranızı heba etmeyin.

Not: Oyun kolum bozulduğu gün oyunda idare edebilecek bir kol arayışında bulunmuştum ve bir hata yaparak bu mühendislik hatasını almıştım. Oyun kollarıyla yaklaşık 7000 saatten fazla oynama sürem vardır; hassas hareketleri yapabileceğiniz analog çubuğa sahip bir konsol istiyorsanız en son tercih edeceğiniz model olsun.

F710 alınmaz, hele ki 250 TL (bkz. Vatan Bilgisayar) gibi bir fiyat etiketine hiç. Bildiğiniz çağ gerisinde kalmış oyun kolunun ta kendisi. DS ile XBOX kolları arasındaki kalite farkı oyundaki ilk adımı attığınız an hissediliyor zaten.

F310 veya F710 yerine gidip XB 360 veya DS3 oyun kollarından birini alın. En kötü ikinci el, temiz kullanılmış bir tanesini kapın ama bu aygıta paranızı heba etmeyin.

Not: Oyun kolum bozulduğu gün oyunda idare edebilecek bir kol arayışında bulunmuştum ve bir hata yaparak bu mühendislik hatasını almıştım. Oyun kollarıyla yaklaşık 7000 saatten fazla oynama sürem vardır; hassas hareketleri yapabileceğiniz analog çubuğa sahip bir konsol istiyorsanız en son tercih edeceğiniz model olsun.
Microsoft Xbox One S Kablosuz Kumanda Pc Uyumlu Gamepad Beyaz - n11.com Şu ürünü alsak PC platformunda USB ile mi kullanıyoruz? Ben de almayı düşünüyorum da.

Benim gibi ayda yılda bir kez FIFA ya PES oynayacak için ideal. Ben de zamanında almıştım. 20 seferden fazla kullanmamışımdır. Öyle duruyor. Tavsiyem 2. el almanız olacaktır. 75-100 TL arası alırsınız. Fazlası verilmez.

Ben de aktif olarak Rocket League ve her gün olamasa da Witcher, Fifa, Dark souls gibi oyunları oynayan bir insan olarak sana tavsiye vermek isterim. F710 hassasiyet bakımından olsun, tasarım bakımından olsun gerçekten çok kötü bi kontrolcü. Kazma gibi bir şey kısaca. Ben DS4v2 kullanıyorum ve gayet memnunum. Steame tanıtıp, steam üzerindeki bütün oyunları sıkıntısız oynayabilirsiniz. Xbox One S kontrolcüsü de güzel, kuzenim vasıtasıyla onu da bir süre deneyimlemiştim. İkisi arasındaki seçim yaratılış özelliği gibi bir şey. Xboxcı-playstationcı. Ben Xbox kontrolcüsünü rahat bir şekilde tutamıyorum mesela ama dediğim gibi kalite olarak ikisi de kafa kafaya bence. Arkadaşlarında, sağda solda bir yerden bulup eline oturuşunu ve rahatlığını test edip ikisinden birini seç bence. Başka seçeneğe gerek yok; ya xbox one s ya ds4.

Cogunluk Xbox One S Controller's yonelmemi tavsiye etmis. F710'un biraz eski bir oyun kolu olmasi beni de suphelendiriyordu, daha dun MediaMarkt'ta deneme firsatim oldu ve hosuma gitmisti, ancak almisken iyi bir sey almak istedigim de dogru.

Mussit bir zamanimda Xbox One S kolu da deneyip oyle karar vermek istiyorum. Onemli olan, Windows ile uyumlulugu. Sanirim Xbox One S kolu en az Bluetooth 4 istiyor ve PC'ye Bluetooth ayarlari uzerinden baglaniyor.

Bu durumda, bu kol PC'ye bagliyken Bluetooth araciligiyla baska bir sey (ornegin kulaklik) baglayamiyor muyuz?

Fifa 14 aldığım da yanın da ek olarak F710 almıştım 65-80 TL arasın da bir fiyat ile... Şimdi konuyu görünce fiyatı gördüğüm an beyin devrelerim yandı... O fiyat nedir be abi ! şimdi ki teknoloji ile o fiyata daha iyi bir joistik olabilir iyi bir araştırma yapmanı öneririm.Ama ben çok memnunum yalan yok :)

Fifa 14 aldığım da yanın da ek olarak F710 almıştım 65-80 TL arasın da bir fiyat ile... Şimdi konuyu görünce fiyatı gördüğüm an beyin devrelerim yandı... O fiyat nedir be abi ! şimdi ki teknoloji ile o fiyata daha iyi bir joistik olabilir iyi bir araştırma yapmanı öneririm.Ama ben çok memnunum yalan yok :)

Haklisin enflasyondan fiyatlar cok uctu. Ama 70 TL daha verip Xbox One S Controller almayi dusunuyorum, hem guncel hem de Windows 10 ile iyi uyumu acisindan.

2 tane kol aldigimiz zaman 2'sini de Bluetooth uzerinden baglayabiliyor muyuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı