Logitech F710 bağlantı kopuyor

LukaEYE

Femtopat
Daha fazla  
Yaklaşık 2 hafta önce aldım ve 2 haftadır anlık bağlantı kopması oluyor ve en son hangi tuşa basıyorsam o takılı kalıyor. Arada da gecikme sorunu oluyor, mesela sağ analogu çevirdiysem 2 saniye sonrasında tepki veriyor.

İnternette bulabildiğim bütün forumlardaki önerileri denedim. Kutu içinde gelen uzatma kablosunu takarak kullanmayı denedim. USB güç tasarrufunu devre dışı bıraktım. Pil tak-çıkar yaptım (okuduğuma göre bağlantı kopması ve "mode" tuşunun yanındaki ışığın yanıp sönmesi pilin bitmesinden veya yerine tam oturmamasından kaynaklanıyormuş fakat piller kendi içinde geldi (2 adet Duracell OEM alkalin pil) ve 2 hafta daha anca oldu ve piller de yerlerinde sağlam duruyor).

Yıllardır Logitech kablosuz mouse ve klavye kullanıyorum hiçbirinde böyle bir sorunla karşılaşmadım. İnternette gördüğüm başka Wireless Gamepad'lerde de böyle sorunlar görülmüyor diye biliyorum. Çözüm yolunu bulamadım ve sizin bana yardım edebileceğinizi umuyorum.

Şimdiden teşekkürler.

''F710'larda kronik bağlantı kopma sorunu var. Ben şahsen 4 yıldır kullanıyorum, ne bir yazılım güncellemesi getirdiler ne de başka bir şey. Şu şekilde gerçekleşiyor: kolun arada bir ışığı yanıyor ve bu sırada bağlantı kopuyor, üstelik bağlantı kopmadan önce hangi tuşa basıyorsanız orada takılı kalıyor. Özellikle yarış oyunlarında bir anda arabanız etrafında dönmeye başlayabiliyor. Bunun yerine Dualshock 3 veya 4 tavsiye ederim.'' Vatan mağazasında bir değerlendirme.

Alıcıyı mümkün olduğunca yakına koymaya çalış. Arada bir engel olmasın direkt görebilsin kolu.

Kusursuz bir bağlantı için neredeyse kablolu gibi alıcının dibinden oynamak getekiyor maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı